Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Nawet rok więzienia za „zwierzęce trofea” - policjanci ostrzegają


Poroża pochodzące od zwierzyny leśnej cieszą się nadal popularnością i dla wielu osób są cenną „zdobyczą”. Należy jednak pamiętać, że powinniśmy odróżniać poroże od tzw. zrzutów poroża, które popularnie nazywane są rogami - mówią policjanci. - Zrzuty stanowią poroże jelenia lub sarny, które raz do roku w sposób naturalny gubią samce tych gatunków i jako element runa leśnego mogą stanowić własność znalazcy. Inaczej sytuacja wygląda przypadku znalezienia martwego zwierzęcia lub całego wieńca czyli poroża z czaszką.


  • Data:

Policja przypomina, że za bezprawne pozyskania trofeum zwierzyny łownej można usłyszeć zarzuty. W sytuacji, kiedy poroże jelenia zostanie odcięte od znalezionego martwego jelenia, które nie zostało skłusowane, ale padło z przyczyn naturalnych będzie przestępstwem.


Reklama

 

Zgodnie z art. 52 Ustawy Prawo Łowieckie, kto wchodzi w posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy lub trofeów zwierzyny łownej dopuszcza się popełnienia przestępstwa, które zagrożone jest karą jednego roku pozbawienia wolności.

 

Reklama

Należy również pamiętać, że poszukiwanie poroża jest zabronione w miejscach obarczonych stałym lub okresowym zakazem wstępu oraz na terenie Parków Narodowych lub Rezerwatów Przyrody. W sytuacji ujawnienia martwego zwierzęcia należy powiadomić administrację Lasów Państwowych lub lokalne koło łowieckie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama