Efekt pracy komisji, chociaż stanowi tylko opinię, zwyczajowo jest wiążący dla burmistrz. Dotyczy to nauczycieli, bo o tym, którzy z dyrektorów otrzymają „świąteczne” nagrody, burmistrz decyduje już samodzielnie.
W tym roku wspomniana komisja wyłoniła dziewięciu laureatów z grona 14 nauczycieli, nominowanych do nagród. - Nie był to łatwy wybór, bo w niektórych przypadkach osiągnięcia nauczycieli czy ich „ponadnormatywna” aktywność były bardzo podobne – mówi nam jeden z członków komisji. - Na przykład o przyznaniu nagrody nauczycielce – bibliotekarzowi z SP nr 2 zadecydował jej sukces w na skalę województwa.
Wypada dodać, że Jadwiga Sydor, bo o niej mowa, uzyskała pierwsze miejsce w ogłoszonym przez wojewodę konkursie pt. „Moja mała ojczyzna i Zakon Krzyżacki”.
Z kolei Magdalena Bojarska – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 została laureatką nagrody specjalnej burmistrz Szczytna. Komisja oceniająca uhonorowała w ten sposób jej wyjątkową aktywność. - Przejawia się ona w realizacji naprawdę dużej liczby najróżniejszych projektów, które obejmują nie tylko wychowanków przedszkola, ale także ich rodziców – wyjaśnia naczelnik wydziału oświaty Robert Dobroński, a jednocześnie przewodniczący komisji opiniującej. - Liczba tych dodatkowych działań, wykraczających znacznie poza zwykłe nauczycielskie obowiązki, jest imponująca. Są to np. warsztaty i szkolenia, pokazy czy pogadanki, spotkania ze specjalistami. Głównie dotyczą one spraw związanych ze zdrowym trybem życia, pierwszą pomocą przedmedyczną itp.
Z okazji edukacyjnego święta nauczycieli honoruje nagrodami pieniężnymi nie tylko burmistrz. Kasą obdarza także kurator oświaty, który w tym roku swoją nagrodę przyznał Annie Rybińskiej, nauczycielce z SP nr 6.
Prestiżowym odznaczeniem, nadawanym nauczycielom jest Medal Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku otrzymały je trzy panie z SP 6: Katarzyna Drężek i Iwona Olbryś oraz emerytowana już Maria Pawłowska.
Nagroda Burmistrza
Nauczyciele
1. Małgorzata Dąbrowska – nauczycielka geografii w Gimnazjum nr 1
2. Anna Dąbkowska – nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
3. Beata Bieńkowska – nauczycielka specjalista w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
4. Jadwiga Sydor – nauczycielka bibliotekarz w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
5. Anna Orzoł – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 3
6. Katarzyna Drężek – nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej nr 6
7. Anna Bil – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 6
8. Bożenna Duda – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 1
Dyrektorzy
1. Grażyna Wrona-Janowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3
2. Małgorzata Afanasjew – dyrektor Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
Fot: Miejskie Przedszkole nr 3
Magdalena Bojarska jest laureatką tegorocznej nagrody specjalnej burmistrz Szczytna.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33