Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Natalia i Maja – srebrne dziewczyny ze Szczytna


Świetne występy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Regionu Pomorskiego Młodzików w Judo w zanotowały Natalia Dodajewska i Maja Rykowska z Gwardii Szczytno. Wróciły ze srebrnymi medalami, choć złote były bardzo blisko.Judocy rywalizowali w sobotę. Zawody odbyły się w pełnym rygorze sanitarnym.

 

- To całe zamieszanie solidnie utrudnia przygotowanie się do jakichkolwiek zawodów, bo nigdy nie ma pewności, czy one się w ogóle odbędą – mówi Tadeusz Dymerski, trener judo w Gwardii Szczytno.

 

Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w Bydgoszczy się odbyły. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu zawodników, w tym dwie judoczki z Gwardii Szczytno.

 

Świetnie w kategorii do 57 kg zaprezentowała się Maja Rykowska.


Reklama

 

- W drodze do finału stoczyła aż cztery walki i wygrała wszystkie przed czasem – mówi z dumą trener Tadeusz Dymerski. - Nawet mi zaimponowała – mówi z uśmiechem.

 

W finale nasza zawodniczka nieznacznie uległa judoczce z Torunia.

 

- Być może zabrakło nieco już siły – ocenia trener. - Szkoda, ale mamy srebro i z tego trzeba się cieszyć. Bo Maja pokazała niezwykłą wolę walki i umiejętności.

 

Reklama

Dobry występ zanotowała też Natalia Dodajewska (kategoria do 70 kg). Wywalczyła srebro. W drodze do finału stoczyła dwa pojedynki.

 

Trener Dymerski zadowolony jest ze swoich zawodniczek.

 

- Pokazały świetne umiejętności, a to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików, które zaplanowane są na 12-13 grudnia – mówi. - Jeśli się oczywiście odbędą – dodaje.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama