Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Natalia Hajn wystartuje na Mistrzostwach Świata w Karate. Możesz pomóc [ZBIÓRKA]


18-letnia Natalia Hajn wystartuje w Mistrzostwach Świata Karate w Japonii. Do zrealizowania jej największego marzenia potrzebne są jednak środki finansowe. Karateczka otworzyła zbiórkę internetową LINK.Natalia w Szczycieńskim Klubie Kyokushin Karate trenuje od 5 roku życia.

 

– Gdy byłam młodsza, wygrywałam regionalne mistrzostwa i... ciągle chciałam więcej. Dzięki zaufaniu Trenera startowałam w zawodach Ogólnopolskich, w których również zdobywałam medale. W tym roku poczyniłam kolejny krok i zdobyłam wicemistrzostwo Europy na ME Karate w Barcelonie. Przede mną największe marzenie i wyzwanie - start na Mistrzostwach Świata – dodaje młoda wojowniczka.

 

Natalia przyznaje, że jedyne co stoi jej na przeszkodzie to brak środków finansowych. Koszty przelotu, zakwaterowania, wyżywienia, opłaty startowe, udział w seminariach, szkoleniach i zgrupowaniach kadry to większość, ale nie całość wydatków związanych z tym wyjazdem. Każda wpłacona złotówka przybliży ją do celu.


Reklama

 

Reklama

Szansa na powiększenie dorobku medalowego o kolejny krążek z Mistrzostw Świata czyha tuż za rogiem. Jedyny medal MŚ w kategorii Junior zdobyła Julia Kędzierska, która w 2016 wywalczyła brąz na Mistrzostwach Świata w Bułgarii. Reprezentacja Polski będzie liczyła po trzy osoby z każdej kategorii wagowej. Z Natalią w Japonii zawalczą również Olaf Szempliński i Jan Rogala. Trenerem kadry narodowej będzie Shihan Piotr Zembrzuski.

 

– Karate nie jest sportem olimpijskim, więc nigdy nie było finansowane przez Ministerstwo. Musimy sami się organizować. Właśnie takie zrzutki pomagają nam spełnić marzenia – przyznaje Shihan Piotr Zembrzuski.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama