Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Narty wodne zajmą plażę miejską?


Kolejna firma przymierza się do budowy wyciągu nart wodnych w naszym mieście. Tym razem w zainteresowaniu jest Jezioro Duże Domowe. Temat wywołał na ostatnim posiedzeniu komisji Tomasz Łachacz, przewodniczący rady miejskiej, który przytoczył rozmowę z przedstawicielami firmy dokonującymi pomiarów, na których natknął się na plaży miejskiej. Jej wydźwięk jest dość niepokojący.Ze słów przewodniczącego wynika, że inwestor chce pobudować wyciąg nart wodnych z plaży do półwyspu.

 

- Czy to prawda? – dopytywał. - Panowie, z którymi rozmawiałem o tej inwestycji mówili, że jest przesądzona. Co więcej twierdzili, że są dogadani również w sprawie wydzierżawienia plaży miejskiej pod ten cel.

 

Obecna na spotkaniu wiceburmistrz potwierdziła, że takie rozmowy się toczą. Były spotkania z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim.


Reklama

 

- Ale żadne konkrety nie zapadły – uspokajała. - Wiele osób jest zainteresowanych wykorzystaniem półwyspu, ale zawsze odsyłamy ich do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie, aby ich przedsięwzięcie zostało zaakceptowane przez tę instytucję. Z reguły jednak RDOŚ nie wyraża na takie inwestycje zgody, bo na półwyspie są siedliska ptaków.

 

Czy plaża miejska może zostać wydzierżawiona prywatnemu inwestorowi?

Reklama

 

- Pan przewodniczący słucha plotek i powtarza bzdury – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Plaża miejska jest plażą miejską i taką pozostanie, dopóki ja będę burmistrzem.Komentarze do artykułu

Czytelnik

Mańkowski i jego misiaki już tak się boją porażki w wyborach, że pozostał im anonimowy hejt na forach

Uprzejmie informuję

Panie Tomku ponoć na targowicy miejskiej jajka z przemytu sprzedają i to kogucie! Zajmie się pan tą sprawą?,, mnieszkańcy licą na pana profesjonalism\"

Wiktoria

Morał jest taki, że nie każdy nadaje się na stanowisko radnego. Niektórych tak łatwo wpuścić w maliny , że aż strach pomyśleć do czego mogą doprowadzić w dłuższym okresie czasu czasu. ,,Jak choćby innopolice i wyprowadzenie z kasy miasta 2 milionów złotych \". Gdzie ta kompetencja?

Jan

Panie Łachacz mniej coca-coli a więcej fasoli może to pobudzi do myślenia .

Paweł Karczewski

W wersji papierowej jest wypowiedź o odesłaniu potencjalnego inwestora do RDOŚ w sprawie możliwości zagospodarowania Półwyspu. Przypomnę: teren Półwyspu należy do miasta. Jeśli miasto otrzyma wiosek o dzierżawę wraz z projektem, to samo decyduje czy wydzierżawi pod zaproponowaną działalność. RDOŚ to dopiero kolejny etap. RDOŚ pracuje na dokumentacji projektowej którą zatwierdziło miasto. Więc coś w tekście zostało przeinaczone. Mieszkańcy zapewne chcieliby wiedzieć o planach zagospodarowania tego terenu bo czekają na to od lat a półwysep zarasta i niszczeje. Sama odpowiedź burmistrz mówiące, iż plaża miejska miejską zostanie, nie zawiera odpowiada na pytanie jak zostanie ona zagospodarowana.

Beata

Panie Łachacz a jakieś konkrety?

Radek

Jako wniosek po artykule nasówa się przysłowie: ,,Głupich nie sieją oni się rodzą \"

Miernota

Ciekawe czy tylko Tomasz te plotki czerpie czy też je sam sieje aby być na górze....

obywatel

Pan przewodniczący swoją wiedzę na temat miasta czerpie z plotek, bardzo niepokojące. Jeden telefon i y sprawę wyjaśnił ale nie trzeba to rozstrzygnąć publicznie.

Mieszkaniec

Odnoszę wrażenie, że Łachacz marnuje czas pracy urzędników na rozsiewanie plotek. Powinien zostać ukarany za brak merytoryki i populizm czyli gadać aby gadać.

Jan

Panie Łachacz mniej plotek z rynku a więcej konkretów.... Laik

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama