Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Napis na zielonej rurze wywołał zaskoczenie: Czy to zwiastun jakości najbliżej kampanii samorządowej?


Coś takiego, aż trudno skomentować. Na zielonej rurze, która dzieli Jeziora Duże i Małe Domowe w Szczytnie pojawił się... pierwszy „wyborczy napis”(?) - „Maniek to rura”. Obserwujący scenę samorządową w naszym powiecie nie mają wątpliwości, że te słowa dotyczą obecnego burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, który przez przyjaciół i znajomych nazywany jest „Mańkiem”. Co burmistrz sądzi o tym „dziele”?Traktuję to z przymrużeniem oka – śmieje Krzysztof Mańkowski. - Nie czuję się obrażony. Wręcz przeciwnie. Doceniam wysiłek, jaki włożył w przygotowanie tego napisu ten „artysta”. Szablon, precyzja, musiał się przygotować, być może stał nawet w wodzie, aby wykonać tę pracę. Z drugiej strony pokazuje to też, jak popularnym samorządowcem, politykiem jestem, że ktoś angażuje aż takie siły – dodaje z uśmiechem burmistrz.


Reklama

 

Napis, choć można go potraktować żartobliwie, może być też zwiastunem jakości najbliższej kampanii samorządowej. Czy będzie aż tak gorąco? Czy samorządowcy i ich wielbiciele wyhamują z podsycaniem podziałów i nienawiści? Oby.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Burmistrz&Pleban

Najlepsi psiapsi, teraz wychodzi na to, że burmistrza lepszy od plebana ???????????? ale ten świat się zmienia. Trelkowo walczcie walczcie, jedzcie do biskupa oni boją się ludzi, pisma wyrzucą. Słyszałam o nowym proboszczu z Dużego. W poprzedniej tez nie wszyscy byli szczęśliwi. Ale gwaiazda gazet jest ????????????????

grant

Popularny sportowiec, samorządowiec i polityk??? Maniek za daleko zapędził się w swojej megalomanii. Jest najgorszym burmistrzem od czasów reaktywacji samorządów w naszym kraju.

BiedaczkaZwioseczki

pytałam przyjaciela księdza, co trzeba zrobić by zabrali część parafii, odpowiedział mi, że tylko na PROŚBĘ PROBOSZCZA potem zajmuje się tym ktoś od biskupa, więc ADAMCZYK musiał zgłosić, że chce nas oddać, będziemy walczyć o swoje, akcja na wioskach „zero kopert dla plebana z dużego”, - przekazujcie dalej!!!!!!! ciekawe jak mu kasy zabraknie wróci szacunek do mieszkańców wioski i mieszkańców Szczytna? Po co nas oddawałeś, będziemy pisali do biskupa o zmienę proboszcza, którego ciągle nie ma, nie odbiera telefonu na plebanii, ucieka przed nami, i niszczy to co zrobił Preuss z ludźmi dobrego, ciekawe czy masz odwagę po ludzku wytłumaczyć do ludziom w kościele, że biskup ci kazał, guzik prawda, to po co przyłączyłeś Marksewo skoro księży brak ???? Ewidentnie jesteś fałszywy, nie pomoże nic Ci, moja reszta rodziny z Roman, Leman i Zielonki nie da Ci koperty, na kolede drzwi zamknięte. Pojdziemy do Wysockiego i Rudomana.

widz

Drodzy parafianie z Trelkówka, ale co ma wspólnego z waszym problemem \"zielona rura\"?

mieszkaniec_biednej_wioski

lepiej niech nie przyjezdza od soltysa po samego rolnika, pogonim go wkurzyl wszystkich, falszywy i nieszczery ten czarny niby mogacy wszystko, WZYWAM WSZYSTKICH W WIOSCE JEDZIEMY DO BISKUPA I WROCIMY DO PARAFII i wszystkich sympatykow Trelekowa i Trelkowaka, a ksiedza zmienimy bo ksiadz ma byc dla ludzi, a nie my z kopertami dla niego, chciales miec jak w niebie we wszystkich wioskach az wrze o tobie, akcja zero kasy dla plebana z duzego, a sprobuj zawlolac o kase, nowy ksiadz bogu winny nic zlego mu sie nie stanie

Marzena

to prawda dawno tak ludzi nie widziałam i nie słyszałam jak są wkurzeni w Trelkowie, ładnie pogrywa sobie z ludźmi, tylko zapomina, że kasę ma z wiosek > wkurzyłeś ich proboszczyno i teraz będzie Ci bardzo ciężko bo jak burmistrz czy wójt Ci nie da nic nie zrobisz, wiadomo po co z biednymi trzymać, sypie Ci się grunt coraz bardziej w tej parafii, zrób jeszcze parking w kredycie u burmiastrza za ponad pół milona złotych to zobaczysz jak cie zostawia ludzie, Proponuję jako kobieta abyś pojechał i nas wszystkich na tych wioskach przeprosił za to, że nas nie chcesz. Tylko czy masz tyle odwagi, przyznać sie ze to Ty nas wyrzuciles? w Romana dziś się dowiedziały ludziska, kasy nie dostaniesz....na nic. Wkurz jeszcze lemaniakow to zobaczysz co bedziesz mial....pustki i nic w kosciele....wioski kasy ci nie dadza idz do pracy uczciwej i zapracuj na wszystko i potem moj swoje piekne sloba i poiczaj nas o milosci do blizniego

Trelkówko

Obudź się cżłowieku lubiący dżięgi, drogie wycieczki, ma nas za głupich i drogie wycieczki lubi. Wiecznie niedostępny, nie odbiera telefoony na plenani. uciekajacy przed nami ludzmi, plebania zamknieta, nas najbardziej zaanagzowanych w pomoc parafiii w szczytnie rowniez wyrzucil, piekne kazania i w tym przypadku puste nie wystarcza plebanie z wniebowziecia., kochasz kase, nie szanujesz ludzi i niszczysz to co Preuss wypracował przez lata, ciganac wszsytko jeszcze na zaslugach naszego ks. Andrzeja, juz po wioskach ludzie mowia o Tobie, nie spodziewaj sie kasy ood nas, szybciej zmienisz parafie niz tu zostaniesz a my wrocimyh do swojej parafii, nienawidza cie ludzie, w okolicy potwierdzili, sam porosiles by nas oddacccc ZADNA zmiana granic...3 ksiezy nam to powiedzialo....

Rura

Wyciąć rurę i BM

Marysia

Słabo domyślny ten nasz naród - autorowi napisu chodziło po prostu aby zmobilizować burmistrza do przyspieszenia prac nad likwidacją tej ozdoby miasta.

Jans

I bardzo dobrze, że ktoś o tym przypomniał, chyba ktoś o tym zapomniał.

KrytykaKrytyczna

Historycznie: już nawet antyczne grafitti robił niezadowolony LUD! W PRL napis na ścianie był jedną z nielicznych możliwości przywalenia komuchom u władzy. Tymczasem, droga redakcjo, w Szczytnie grafitti staje się dziełem kontrkandydata na burmistrza? Może któraś radna namalowała co myślała? Tak czy inaczej - nic nie zostało zniszczone a burmistrz albo wytnie rurę albo zamaluje napis... zobaczymy.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama