17 tys. 342 zł i 86 groszy - tyle pieniędzy zebrano podczas meczu charytatywnego Przyjaciele Dawida – Drużyna Gwiazd. W meczu zagrali między innymi aktor Rafał Mroczek oraz byli piłkarscy reprezentanci Polski, m.in.: Piotr Świerczewski i Tomasz Kłos. Pojedynek oglądał oczywiście Dawid Majrowski.
Pomysł na zorganizowanie tego meczu zrodził się po tym, jak okazało się, że śmiertelną chorobę, którą dotknięty jest Dawid Majrowski można zatrzymać - mówi Rafał Szumny, współorganizator wydarzenia. - Niestety, potrzebne są na pieniądze. Dawid musi przejść pięć zabiegów, które łącznie będą kosztowały 105 tysięcy złotych, a czas jest tu bardzo ważny. Udział Gwiazd w meczu to duża zasługa pani Haliny Orzoł. To ona ściągnęła tu Rafała Mroczka, czy Piotra Świerczewskiego. Nie wiem, jak to się jej udało, ale bez wątpienia bardzo uświetniło to ten mecz.
Nie zabrakło przyjaciół
W drużynie Przyjaciół Dawida zagrało 13 osób. Każdy z zawodników wpłacił minimum 300 zł. Łącznie „Przyjaciele” dołożyli do zabiegu ratującego życie Dawidowi 5 tys. 300 zł. W drużynie zagrali m.in.: Jarosław Matłach (starosta szczycieński), Grzegorz Achremczyk (ratownik medyczny), Rafał Kiersikowski (naczelnik w starostwie), Sławomir Staszak (radny miejski), Marcin Nowociński (wicestarosta), Adrian Staszewski (karateka z SKKK), Krzysztof Sikorski (radny gminy Szczytno), Jarosław Kostiuk (radny powiatowy), Krzysztof Mańkowski (radny powiatowy), Grzegorz Hodkowski (firma BoDar), Michał Wasilewski (Pub Świteź), Michał Zaborowski (Moto Centrum), Marcin Czopek (strażak z Dźwierzut).
Mocna i skuteczna obsada gwiazdorska
W Drużynie Gwiazd znaleźli się: Rafał Mroczek, Piotr Świerczewski, Tomasz Kłos, Dariusz Formella, Maksym Rzemiński, Patryk Czerniejewski. Oprócz nich w drużynie wystąpił też Krzysztof Orłowski z Football Academy Szczytno, który wylicytował miejsce w Drużynie Gwiazd za tysiąc złotych. - W tym wszystkim najważniejszy był cel, życie, zdrowie Dawida – mówi pan Krzysztof. - Ale też, oczywiście, miło było grać w towarzystwie takich sław. Muszę przyznać, że była to mocna i bardzo zgrana drużyna. Zresztą widać było to po wyniku. Gwiazdy wygrały aż 12 do 4.
Atrakcje i licytacje
Oprócz samego meczu organizatorzy zadbali o szereg imprez towarzyszących. Wystąpili między innymi tancerze Body Fit Energy Szczytno, karatecy SKKK, którzy bili rekord w rozbijaniu pustaków. Swój udział mieli w tym między innymi Piotr Świerczewski oraz starosta Jarosław Matłach. Z kolei Agnieszka Siemieniuk rozbiła aż 10 pustaków, co jest jednym z najlepszych wyników na świecie wśród kobiet.
Było też szereg licytacji. - Do kupienia była koszulka Pazdana, a Rafał Mroczek przywiózł podwójne zaroszenie na mecz reprezentacji Polski z Litwą – mówi Rafał Kiersikowski, współorganizator wydarzenia. - Zaproszenie wylicytowano za 1200 zł. Dodam, że będzie to ostatni mecz naszej kadry przed mistrzostwami świata w Rosji.
Rozmowa "Tygodnika"
Rafał Mroczek, aktor
Często włącza się pan w takie akcje charytatywne?
Bardzo często i bardzo często wybieram właśnie takie niewielkie miejscowości jak Szczytno. W dużych aglomeracjach możliwości jest więcej. W małych nasze wsparcie potrafi zmobilizować lokalną społeczność, dzięki temu pomoc jest większa. Poza tym właśnie w takich niewielkich ośrodkach jest najwspanialsza atmosfera. Czuć tę radość. Czuć wspólnotę. Chęć działania. Chęć niesienia pomocy.
Dzięki temu my też czujemy się tu bardzo dobrze. W dużych miastach każdy jest anonimowy. Brakuje tego połączenia. Mamy świadomość tego, że cel jest szlachetny, ale przy okazji niesienia pomocy robimy też to, co kochamy, lubimy czyli gramy w piłkę nożną. Do Szczytna przyjechaliśmy, bo odpowiedzieliśmy na apel Dawida. To on sprawił, że tu jesteśmy. Cieszę się, że możemy pomóc mu wygrać życie.
ORGANIZATORZY:
Przyjaciele Dawida
Fundacja Autrimpus
Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie im. Jędrzeja Śniadeckiego
PATRONAT:
Starosta Szczycieński Jarosław Matłach
PARTNERZY GALI:
Wydział Promocji w Starostwie Powiatowym w Szczytnie
GOK Dźwierzuty, Mobilnascena.pl, OSP Dźwierzuty, SKKK, Energy Body Fit Szczytno – Sylwia Pac, Footbal Academy i SKS Szczytno, Intermarche, Printex Magierowscy, Hurtownia Hapis, Piekarnia Rogalik, Restauracja Zacisze, drewko.pl, Gabinet Stomatologiczny Sawko, OSP Nowe KIejkuty, Sklep Sportowy SOCCER, Kaufland, Foto Czujak, Sołectwo Prusowy Borek.
PATRONI MEDIALNI:
Tygodnik Szczytno
Szczytno 24
KobietaMag.pl
W organizację wydarzenia zaangażowali się: Halina Orzoł, Jarosław Matłach, Rafał Kiersikowski, Rafał Szumny, Janusz Zakrzewski, Mariusz Kowalski, Marcin Zieliński, Krzysztof Mańkowski, Grzegorz Achremczyk, Dariusz Hodkowski, Sławomir Staszak, Sylwia Jaskulska, Janusz Kłos, Mariusz Zuzelski, Robert Arbatowski, Mariuszowi Nowak, Alina Niezgoda, Ewa Dolińska-Baczewska, Radosław Dąbrowski, Sołectwo Szuć, Sołectwo Prusowy Borek, Fundacja Autrimpus Szczytno, Zespół Szkół nr 2.
A kto ten Wilczek, że aż taki artykuł o niej m piszą?
Rafał
2026-06-17 16:58:24
Ten człowiek ma zdolności do likwidacji i zamykania
Bodzio
2026-06-17 09:21:02
Te Spaliny sławne ze złej strony . Wczesniej pedofila złapali , teraz 3, 8 promyka. Szofer
konrado
2026-06-16 22:12:28
Uuuu to w restauracji grota pewnie szambo wybija że zmywarki
Mieszkaniec
2026-06-16 21:22:40
Dzień dobry Państwu. No wreszcie ktoś odważył się powiedzieć to głośno! Pani Radna Malwina Prusińska słusznie „męczy” odpowiednie osoby o temat Dworca PKS, bo — nie oszukujmy się — ten plac wygląda tak, jakby czas zatrzymał się tam w 1981 roku i od tamtej pory nikt nie miał odwagi tam zajrzeć. Wstyd to mało powiedziane. Nie wiem, czy Pan Michał Trusewicz faktycznie był na tym dworcu osobiście, czy tylko widział go na zdjęciu z satelity, ale skoro już rozmawiamy o transporcie, to mam kilka pytań, które aż proszą się o odpowiedź. Może jakaś kompetentna osoba z ratusza pochyli się nad tym postem — choćby na tyle, żeby nie dostać skurczu pleców. Do rzeczy: 1) Kto wydał pozwolenie dla przewoźników EGER, IKEA i całej reszty floty kosmicznej na parkowanie na parkingu przy Andresa/Lipperta? Bo wygląda to jak prywatny terminal lotniczy, tylko bez samolotów. 2) Czy właściciele tych pojazdów płacą za parkowanie? Pytam, bo parking wygląda jak powierzchnia Marsa po gradobiciu — kratery, jeziora po deszczu i dekoracje w postaci pustych butelek. NASA mogłaby tam kręcić dokument o terraformacji. 3) Dlaczego te autobusy jeżdżą przez Lipperta? Mieszkańcy mają tam survival na co dzień, a przejście przez ulicę to jak gra w „Froggera” na poziomie hard. 4) Co z autami lokalnego zbieracza skarbów? Pan został przegoniony spod Starostwa, więc przeniósł się na parking i dalej parkuje swoje rydwany pełne… powiedzmy: „kolekcji”. Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby zakończyć tę epopeję? 5) Czy Straż Miejska lub Policja może tu zareagować? W końcu to centrum miasta, a nie strefa wolnego handlu i dowolnego parkowania. 6) I na koniec — hit sezonu. Pseudo‑przystanek na Pasymskiej, vis‑à‑vis Biedronki, na drodze krajowej 53. Autobusy zatrzymują się na jezdni, zatoki brak, linie ciągłe jak mur chiński — wyminąć się nie da, więc rano korek jak w Warszawie, tylko bez metra. Zgodnie z przepisami decyzję o lokalizacji przystanku wydaje zarządca drogi, czyli GDDKiA (albo miasto, jeśli ma zgodę). No i pytanie: kto uznał, że to dobre miejsce? Bo wygląda to jak żart, tylko nikt się nie śmieje.
MilczącyMyśliciel
2026-06-16 14:58:26
Brawo, Kaiser Wilhelm II lubi to!
Klasyk
2026-06-16 14:27:07
Na kolejowej mapie Warmii i Mazur właśnie dzieje się coś, czego mieszkańcy Wielbarka nie widzieli od ponad trzech dekad. Po 34 latach pociągi Intercity znów zatrzymają się w ich miejscowości. - Gwoli sprostowania - spółka PKP IC powstała w 2001 r, więc Wielbark nie mógł czekać na jej pociągi 34 lata
wolf
2026-06-16 11:08:10
gratuluję szczycieńskiej policji brawurowej akcji, teraz czuję się bezpieczniej
20 porcji dilerskich
2026-06-16 10:11:23
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23