Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Najsprawniejsi krwiodawcy „wylądowali” na plaży


W sobotę na plaży miejskiej w Szczytnie odbyła się wyjątkowa spartakiada klubów Honorowych Dawców Krwi (HDK) Powiatu Szczycieńskiego. Wydarzenie, zorganizowane przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa w Szczytnie, przyciągnęło zarówno członków klubów HDK, jak i młodzież z Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK).Uczestnicy rywalizowali w sześciu nietypowych konkurencjach, które mimo swojego zabawnego charakteru okazały się sporym wyzwaniem. Wśród konkurencji znalazły się: rzut gumiakiem do taczki, rzut podkową, slalom piłkarski, lanie wody, bieg w workach oraz ubieranie strażackiego stroju bojowego na czas.

 

– Humory dopisywały, bo jak twierdzili zawodnicy, konkurencje były bardzo zabawne. Choć mogło się wydawać, że są mało wymagające, to jednak sprawiały wiele trudności – mówi Sławomir Staszak, szef HDK w Szczytnie.

 

Wyniki rywalizacji


Reklama

W kategorii drużyn młodzieżowych pierwsze miejsce ex aequo zajęły Zespół Szkół nr 1 oraz Szkoła Podstawowa w Świętajnie. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna młodzieżowa przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna.

 

W kategorii klubów HDK:

Klub HDK przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna w Jedwabnie

Klub HDK RADAR Lipowiec

Klub HDK PCK Szczytno

Klub HDK w Świętajnie

 

Kolejna spartakiada już w sierpniu

Reklama

To nie koniec emocji dla krwiodawców z regionu. Już 3 sierpnia na plaży miejskiej w Szczytnie odbędzie się spartakiada wojewódzka z okazji 50-lecia klubu HDK w Szczytnie. W programie przewidziano koncerty, licytacje oraz kiermasze. Spartakiada będzie miała charytatywny charakter, a w rywalizacji weźmie udział około 20 ekip krwiodawców.

 

Wydarzenia takie jak te podkreślają znaczenie honorowego krwiodawstwa oraz integrują społeczność krwiodawców, jednocześnie dostarczając mnóstwo dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Fot. Robert ArbatowskiKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama