Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Najpiękniejsze choinki rosną w Świętajnie


Czego nie może zabraknąć podczas Bożego Narodzenia? Oczywiście choinki. Bez niej, otulonej światełkami i ozdobami nie ma mowy o świątecznym nastroju. Te najpiękniejsze kupicie u pana Henryka Borkowskiego w Świętajnie„Przepis” na idealną choinkę zna Henryk Borkowski, który na swojej plantacji w Świętajnie uprawia świerk srebrny, pospolity oraz kłujący. Rośnie u niego około trzech i pół tysiąca drzewek. Każdy, kto marzy o choince jak z bajki lub amerykańskiego filmu zdecydowanie powinien odwiedzić go przed świętami.

 

- Drzewka wybiera się jeszcze spośród tych rosnących. Jest ono ścinane przy kliencie, więc ma on sto procent pewności, że po przyjeździe do domu nie zacznie się sypać – mówi pan Henryk.

 

Co więcej istnieje możliwość wcześniejszego wyboru choinki, zaznaczenia jej i odebrania w dogodnym terminie, tak aby tej decyzji nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Co stanowi o wyjątkowości drzewek? Przede wszystkim są one uprawiane w naszym powiecie, nie jadą tu z oddalonych miejscowości. Dodatkowo właściciel plantacji szczególnie dba o swoje choinki.

 

- Ich uprawa nie należy do najłatwiejszych. Każdego roku latem choinki poddawane jest zabiegom pielęgnacyjnym. Są ręcznie formowane, tak aby miały piękny kształt – wyjaśnia pan Henryk.


Reklama

 

Takie zabiegi sprawiają, że drzewka są niezwykle zgrabne i kształtne, a fakt, że ścinane są w momencie zakupu dodatkowo sprawia, że piękną choinką będzie można cieszyć się przez dłuższy czas. Jak się bowiem okazuje, część drzewek, dostępnych na stoiskach handlowych jest ścinanych już w listopadzie.

 

U pana Henryka kupić można świerki w różnych rozmiarach. Od małych drzewek po te znacznie większe.

 

- Obecnie na plantacji mamy dostępne świerki pospolite w rozmiarze do 6 metrów, świerki srebrne sięgają ok 4 i świerki kłujące, które podobnie jak srebrne można – opowiada pan Henryk. - Można u nas dobrać drzewko idealnie pasujące do pomieszczenia.

 

Co jest dodatkowym atutem zakupu drzewka w Świętajnie? Zdecydowanie to, że można je ściąć samemu, a nawet wykopać i przesadzić do doniczki, a jak pokazuje doświadczenie klientów, przy odpowiedniej pielęgnacji, z powodzeniem przyjmują się później w gruncie. Ceny drzewek rozpoczynają się już od 50 zł. Zależą one od gatunku i rozmiaru wybranej choinki.

Reklama

 

O tym, że pan Henryk założył plantację choinek z pewnością zdecydowała jego miłość do świąt, miała na to wpływ jeszcze jedna szczególna rzecz. - Pracowałem we Francji na plantacji choinek, zrobiło to na mnie ogromne wrażenie i stało się moją pasją – przyznaje. - Chciałem do nas przenieść choć odrobinę tego co tam poznałem.


Plantacja Choinek Henryka Borkowskiego

Świętajno, ul. Grunwaldzka 11 F (tuż przy przejeździe kolejowym)

Tel. 692 022 387


 Komentarze do artykułu

Jarek

Powinno się to ukazać w rubryce reklama płatna

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama