Kraków to miasto kojarzące się z królewskim rodowodem i Wawelem, hejnałem odgrywanym codziennie w południe z Wieży Mariackiej, a także postacią smoka wawelskiego i lajkonika. Stolica województwa małopolskiego turystom, którzy przybywają do niej z każdej części Polski, oferuje wiele atrakcji. Ich znaczna część znajduje się na Starym Mieście, w tym oczywiście Zamek Królewski na Wawelu. Jednak warto pamiętać, że Kraków to nie tylko centrum, ale również Nowa Huta czy też Kazimierz, który jest miejscem szczególnym ze względu na swoją ciekawą historię. Jak przystało na miasto o znaczącym ruchu turystycznym, Kraków oferuje sporo miejsc noclegowych, w tym: luksusowe hotele, apartamenty przy rynku głównym i nieco oddalone od centrum miasta obiekty na każdą kieszeń.
Oferta noclegowa w Krakowie jest bardzo bogata. Bez większego trudu w stolicy województwa małopolskiego znajdziemy luksusowe hotele z wszelkimi udogodnieniami, w tym strefą SPA i centrum odnowy biologicznej, basenem, sauną, a także wanną jacuzzi w pokoju. Oprócz tego często hotelowym gościom oferują skorzystać z płatnego transportu lotniskowego, co jest świetną opcją dla osób, które podróżują biznesowo i mają przesiadkę w Krakowie.
Znaczna część luksusowych hoteli w Krakowie usytuowana jest w ścisłym centrum miasta. Do dyspozycji gości również oddają: kryty basen, SPA i centrum odnowy biologicznej, centrum fitness. Ich największym atutem jest lokalizacja - często mieszczą się w sąsiedztwie Bramy Floriańskiej i Dworca PKP w Krakowie, co z całą pewnością będzie dużym atutem dla osób, podróżujących pociągiem. Szczególnie popularne są miejsca z widokiem na Wawel, Wisłę i Rynek Starego Miasta - te warto rezerwować ze stosownym wyprzedzeniem.
Jeśli cenimy sobie spokój i zależy nam na luksusowym obiekcie z basenem, który nie będzie usytuowany w ścisłym centrum miasta, ale będziemy mogli do niego dostać się spacerem, to możemy rozważyć wybór osiedla Grzegrzółki. Znajduje się ono nieopodal centrum handlowego Kazimierz. Ta lokalizacja jest chętnie wybierana nie tylko przez osoby, którym zależy na spokoju, ale również przez klientów biznesowych ze względu na obiekty hotelowe, oferujące infrastrukturę pozwalającą na organizację konferencji, spotkań biznesowych i firmowych imprez integracyjnych.
Obecnie Kazimierz jest jednym z najchętniej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Krakowie. Ta dzielnica Krakowa, wchodząca w skład Starego Miasta, ma niezwykle ciekawą historię, a do tego tętni życiem kulturalnym i artystycznym. W tej części Krakowa znajduje się wiele komfortowych hoteli w różnym przedziale cenowym. Wśród obiektów noclegowych znajdujących się na krakowskim Kazimierzu możemy znaleźć m.in. czterogwiazdkowe hotele, znajdujące się w pobliżu Kościoła Mariackiego i Zamku Królewskiego na Wawelu. Oprócz wszystkich udogodnień typowych dla czterogwiazdkowego hotelu oferują on też prywatny parking i pyszne śniadania w restauracji. Warto też przyjrzeć się ofertom hoteli trzygwiazdkowych, które, chociaż mają nieco niższy standard, to pobyt w nich może być równie, a nawet bardziej satysfakcjonujący. Z całą pewnością największym atutem obiektów noclegowych na Kazimierzu jest lokalizacja - niektórzy uważają ją za samo serce starego miasta w Krakowie.
Chociaż Kraków słynie z wielu luksusowych obiektów hotelowych - 3-, 4-, a nawet 5-gwiazdkowych, to bez trudu w tym mieście znajdziemy propozycje na każdą kieszeń. Tanie hotele w Krakowie często znajdują się w nieco odleglejszych od centrum dzielnicach jak np. w Bronowicach czy Nowej Hucie. Średnie ceny noclegów w hotelach w centrum zaczynają się od kilkuset złotych za dobę. Niekiedy jednak możemy trafić na tańsze oferty - zwykle będą to motele, hostele lub apartamenty wynajmowane przez prywatne osoby. Stosunkowo tanie hotele znajdziemy również w pobliżu areny Kraków (pod warunkiem że nie będzie odbywało się tam żadne wydarzenie). Żeby nieco zaoszczędzić, warto też wcześniej zaplanować podróż i zarezerwować hotel kilka miesięcy przed planowanym przyjazdem.
Kraków jest chętnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi nie tylko ze względu na swoją ciekawą historię, ale również liczne atrakcje dla najmłodszych amatorów podróży. Nie ma w tym nic dziwnego, że rodzice szukają dla swoich pociech hotelu, pokoju bądź apartamentu, który będzie zapewniał rozrywkę i opiekę dla najmłodszych. Hotele, oprócz wymienionych już wcześniej atrakcji w postaci basenu, hotele oferują również sale zabaw dla dzieci i inne ciekawe rozwiązania dla rodziców z dziećmi. Niektóre obiekty noclegowe oferują np. śniadania w różnych wariantach i konsjerża, co może być przydatną usługą dla rodziców niemowląt i małych dzieci. Warto poszukać hoteli nie tylko w centrum Krakowa, ale również poza nim, np. w Łagiewnikach i w okolicach aqua parku - obowiązkowego punktu wycieczki dla wszystkich rodzin. Tam bez większego trudu znajdziemy hotele o różnym standardzie.
Podróżując z małym dzieckiem, warto zwracać uwagę czy dany hotel udostępnia łóżeczka dla dzieci za darmo lub pobiera za to dodatkową opłatę. Oprócz tego należy sprawdzić, czy "mały gość" może liczyć na specjalne przywileje - nie są one standardem w każdym hotelu.
A kto ten Wilczek, że aż taki artykuł o niej m piszą?
Rafał
2026-06-17 16:58:24
Ten człowiek ma zdolności do likwidacji i zamykania
Bodzio
2026-06-17 09:21:02
Te Spaliny sławne ze złej strony . Wczesniej pedofila złapali , teraz 3, 8 promyka. Szofer
konrado
2026-06-16 22:12:28
Uuuu to w restauracji grota pewnie szambo wybija że zmywarki
Mieszkaniec
2026-06-16 21:22:40
Dzień dobry Państwu. No wreszcie ktoś odważył się powiedzieć to głośno! Pani Radna Malwina Prusińska słusznie „męczy” odpowiednie osoby o temat Dworca PKS, bo — nie oszukujmy się — ten plac wygląda tak, jakby czas zatrzymał się tam w 1981 roku i od tamtej pory nikt nie miał odwagi tam zajrzeć. Wstyd to mało powiedziane. Nie wiem, czy Pan Michał Trusewicz faktycznie był na tym dworcu osobiście, czy tylko widział go na zdjęciu z satelity, ale skoro już rozmawiamy o transporcie, to mam kilka pytań, które aż proszą się o odpowiedź. Może jakaś kompetentna osoba z ratusza pochyli się nad tym postem — choćby na tyle, żeby nie dostać skurczu pleców. Do rzeczy: 1) Kto wydał pozwolenie dla przewoźników EGER, IKEA i całej reszty floty kosmicznej na parkowanie na parkingu przy Andresa/Lipperta? Bo wygląda to jak prywatny terminal lotniczy, tylko bez samolotów. 2) Czy właściciele tych pojazdów płacą za parkowanie? Pytam, bo parking wygląda jak powierzchnia Marsa po gradobiciu — kratery, jeziora po deszczu i dekoracje w postaci pustych butelek. NASA mogłaby tam kręcić dokument o terraformacji. 3) Dlaczego te autobusy jeżdżą przez Lipperta? Mieszkańcy mają tam survival na co dzień, a przejście przez ulicę to jak gra w „Froggera” na poziomie hard. 4) Co z autami lokalnego zbieracza skarbów? Pan został przegoniony spod Starostwa, więc przeniósł się na parking i dalej parkuje swoje rydwany pełne… powiedzmy: „kolekcji”. Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby zakończyć tę epopeję? 5) Czy Straż Miejska lub Policja może tu zareagować? W końcu to centrum miasta, a nie strefa wolnego handlu i dowolnego parkowania. 6) I na koniec — hit sezonu. Pseudo‑przystanek na Pasymskiej, vis‑à‑vis Biedronki, na drodze krajowej 53. Autobusy zatrzymują się na jezdni, zatoki brak, linie ciągłe jak mur chiński — wyminąć się nie da, więc rano korek jak w Warszawie, tylko bez metra. Zgodnie z przepisami decyzję o lokalizacji przystanku wydaje zarządca drogi, czyli GDDKiA (albo miasto, jeśli ma zgodę). No i pytanie: kto uznał, że to dobre miejsce? Bo wygląda to jak żart, tylko nikt się nie śmieje.
MilczącyMyśliciel
2026-06-16 14:58:26
Brawo, Kaiser Wilhelm II lubi to!
Klasyk
2026-06-16 14:27:07
Na kolejowej mapie Warmii i Mazur właśnie dzieje się coś, czego mieszkańcy Wielbarka nie widzieli od ponad trzech dekad. Po 34 latach pociągi Intercity znów zatrzymają się w ich miejscowości. - Gwoli sprostowania - spółka PKP IC powstała w 2001 r, więc Wielbark nie mógł czekać na jej pociągi 34 lata
wolf
2026-06-16 11:08:10
gratuluję szczycieńskiej policji brawurowej akcji, teraz czuję się bezpieczniej
20 porcji dilerskich
2026-06-16 10:11:23
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23