Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Nadzieje na ŁAD(ną) kasę


Przewodniczący rady miejskiej w Szczytnie Tomasz Łachacz dopytywał na ostatniej sesji ile i na co miasto złożyło wnioski do tak zwanego Polskiego Ładu? - Złożyliśmy trzy wnioski, bo tyle tylko mogliśmy – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.Miasto ma apetyt na ponad 70 milionów złotych. „Najcenniejszy” wniosek opisany jest jako modernizacja systemu gospodarki ściekowej w aglomeracji miasta i gminy Szczytno. W istocie chodzi o radykalny remont oczyszczalni ścieków. Na tę inwestycje miasto chciałoby uzyskać 40 mln zł, przy przewidywanym koszcie 48 mln. Kolejne, też niebagatelne środki, bo aż 26,5 mln zł, Szczytno chce pozyskać na inwestycje sportowe, na które składa się budowa stadionu, zapewne tego przy ul. Śląskiej oraz hali sportowej przy podstawowej „dwójce”. Koszt tych obiektów ma być nieco większy – 29,5 mln zł.


Reklama

 

Trzeci, „maleńki” wniosek obejmuje budowę i modernizację miejskich ulic. Tu 5-milionowa dotacja obejmowałaby nieco ponad połowę przewidywanych kosztów (9,5 mln). - Wniosek obejmuje m.in. ulice: Leśną, Spółdzielczą, Norwida, Łomżyńską czy Klasztorną – wymienia burmistrz Mańkowski.

Reklama

 Komentarze do artykułu

tadeusz

Wójt Wojciechowski potrafi patrzeć przez pryzmat opłacalności oraz muszę przyznać ma spojrzenie gospodarza choć nie jest on z mojej bajki. Nie patrzy, że ubędzie uczniów w szkołach miejskich i podejmuje decyzję o budowie własnej. Mańkowski natomiast sam chce modernizować oczyszczalnię :) Niech zacznie od mniej skomplikowanych spraw jak np. zaproszenie Wojciechowskiego do udziału w spółce ZKM. Zapewne odmówi bo woli trochę dopłacać niż ponosić koszty utrzymania całej spółki np. dotyczące modernizacji taboru. Szczytno ma ogromnego pecha na dotychczasowych włodarzy i nie chodzi o ich przygotowanie czy wykształcenie ale o zwykłą chęć pracy dla mieszkańców. Wszyscy myślą tylko jak tu się nachapać albo co można \"załatwić\". Niestety!

Mol

Przepraszam że to napiszę, ale czy miastem rządzą d.bile? Co do oczyszczalni ścieków to może panowie wójt i burmistrz usiądą do stołu i porozmawiają uczciwie o konieczności rozbudowy, wyłożenia pieniędzy, ustalą późniejsze wspólne zarządzanie i korzystanie z niej na równych prawach, bo dziś korzystają z niej oba samorządy. Może burmistrz przedstawi jak budowa stadionu wpłynie na rozwój miasta i poprawi sytuację finansową budżetu miasta i mieszkańców? Gdzie są inwestycje prorozwojowe, np. budowa mieszkań komunalnych, uzbrajanie terenów inwestycyjnych, usprawnienie komunikacyjne miasta przez przebudowę głównych ulic miasta?

Mieszkaniec

To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

Grzegorz

Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

Życie na kredycie.

Pieniądze lekkomyślnie wydać łatwo , ale przyjdzie czas że trzeba będzie wraz z odsetkami je oddać.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama