Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Na wieczny dyżur odszedł dr Wiesław Muszyński


W poniedziałek, 16 listopada, zmarł znany szczycieński lekarz ginekolog – Wiesław Muszyński. Był związany ze szczycieńską służbą zdrowia ponad pięćdziesiąt lat. Do śmierci Doktora, niestety, przyczynił się koronawirus, któremu poddał się organizm nękany innymi schorzeniami.Ze skutkami zakażenia zmaga się jeszcze żona pana Wiesława, która przebywa w szpitalu. Trudna sytuacja rodzinna sprawiła, że prochy dra Muszyńskiego wciąż czekają na pochówek. O jego terminie, gdy już będzie znany, poinformujemy.

 

Doktora Wiesława Muszyńskiego i jego pracę w Szczytnie wspominają Jego przyjaciele i znajomi - dyrekcja i pracownicy szpitala.

 

Lekarz Wiesław Muszyński wiele lat swojego życia poświęcił pracy w naszym szpitalu. 20 lipca 1964 r. ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie i uzyskał tytuł lekarza. Już 16 września tego samego roku zatrudnił się w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie na stanowisku lekarza stażysty, a następnie asystenta oddziału położniczo-ginekologicznego.

 


Reklama

W 1973 r. uzyskał specjalizację I stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii. W okresie wieloletniej pracy pełnił funkcję kierownika Poradni Kobiecej, jednocześnie pracował jako asystent na dyżurach w Dziale Pomocy Doraźnej i nieprzerwanie pracował w oddziale położniczo-ginekologicznym.

 

W listopadzie 2000 r. objął stanowisko zastępcy ordynatora tego oddziału. Niespełna dwa lata później, bo 15 września 2002 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Mimo to nie zarzucił medycznej działalności. Jeszcze wiele kolejnych lat pełnił lekarskie dyżury w oddziale położniczo-ginekologicznym, przyjmował też pacjentki w Poradni Kobiecej. Definitywnie rozstał się z pracą dopiero 30 września 2017 roku.

 

W okresie długoletniej pracy dał się poznać jako bardzo dobry i sumienny lekarz. Posiadał umiejętności współpracy z przełożonymi, współpracownikami. W stosunku do pacjentów wykazywał wiele troski i taktu oraz wysoką etykę zawodową. Umiejętne wykorzystanie wiedzy fachowej w codziennej pracy i poczucie odpowiedzialności uczyniły dra Wiesława Muszyńskiego bardzo wartościowym człowiekiem.

Reklama

 

Żonie Urszuli i całej rodzinie Zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia.

Cześć jego pamięci.

 

W imieniu Dyrekcji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie oraz wszystkich pracowników Szpitala

 

Beata KostrzewaKomentarze do artykułu

Urszula Muszyńska

Dziekuję za wyrazy współczucia i miłe słowa o moim mężu.

Pacjentka

Bardzo dobry lekarz prowadził moja pierwsza ciąże. Niech spoczywa w pokoju [*]

Irena mikołajewska Trzcińska

Pracowałam na oddziale polozniczym później byłam jego pacjentka dziś dziękuję bardzo i jestem wdzięczna doktorowi Muszyński najlepszy specjalista dzięki doktorowi wychowalam troje dzieci wczesniakow niech Pan Bóg da mu wiele łask za to jakie dobro czynił dla kobiet

Z. J. B.

Bardzo dobry lekarz i człowiek wyrazy współczucia dla p. Urszuli z powodu śmierci męża

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama