Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Na ratunek Poli! Szczycieńscy policjanci ruszyli z nowym projektem edukacyjnym


Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, policjanci całego garnizonu warmińsko – mazurskiego rozpoczęli nowe, innowacyjne działania edukacyjne pn. „Profilaktyka Smyka”. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była kom. Jolanta Sorkowicz, profilaktyk, a zarazem oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.Policjantka wpadła na pomysł stworzenia fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach, a z opresji za każdym razem ratuje ją bohater w niebieskim mundurze, czyli policjant.

 

3 września br. w Braniewskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, która zapoczątkowała innowacyjne, edukacyjne działania pn. „Profilaktyka Smyka”. Pomysłodawczynią tego projektu od podstaw była kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Pod koniec 202r. w głowie policjantki zrodził się pomysł stworzenia fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji dziewczynkę ratuje bohater z niebieskim mundurze - policjant.


Reklama

 

Przygody Poli za sprawą m. in. Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli stały się punktem wyjścia do kompleksowych, innowacyjnych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów. Obecnie o Poli można już nie tylko przeczytać, ale także zobaczyć ją na karcie pracy, pieczątce i dyplomie. Poszczególne przygody rezolutnej dziewczynki systematycznie trafiają również na ekrany, a wszystko to za sprawą policjantów, którzy zdecydowali się przeczytać je dzieciom. To jednak nie koniec, historyjki płyną już także z radiowych głośników, umilając podróż nie tylko najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

 

Aby o przygodach Poli usłyszały wszystkie dzieci, które zmagają się z takimi samymi problemami dnia codziennego, jak ich fikcyjna rówieśniczka, również i szczycieńscy policjanci ruszyli do przedszkoli i szkół z nowym kompleksowym programem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”. Niebawem o celach i założeniach projektu usłyszą także przedstawiciele szkół funkcjonujących na terenie powiatu szczycieńskiego. Pomysłodawcy projektu zadbali również o to, aby pedagodzy otrzymali gotowe narzędzie, wraz z scenariuszami lekcji oraz kartami pracy, co stanowić może dla nich interesującą, jednolitą pomoc dydaktyczną do rozwijania odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań wśród małych dzieci.

Reklama

KPP Szczyno/ipKomentarze do artykułu

Wanda Wawer

Czy jest możliwość zakupu Książki pt: \' Na ratunek POli- świec przykładem

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama