Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Muzyka organowa i kameralna wraca do Pasymia i Dźwierzut. Znamy harmonogram koncertów


W sobotę, 22 czerwca, rozpoczną się XXVII Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Tegoroczna edycja obiecuje niezapomniane muzyczne doświadczenia w malowniczych kościołach ewangelickich w Pasymiu i Dźwierzutach.Wydarzenie zapowiada się imponująco - aż dwanaście koncertów rozłożonych na letnie miesiące przyciągnie melomanów do zabytkowych świątyń. Wśród wykonawców znajdą się artyści z różnych zakątków świata, w tym z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Czech i Niemiec. Polscy artyści również nie zawiodą, na scenie zobaczymy m.in. chór "Pasjonata" ze Świętajna oraz młodego akordeonistę Wojciecha Skrajnego.

 

Program Koncertów

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pasymiu:

22.06 (sobota, godz. 18:00): Dr Maciej Zakrzewski (organy), Dr Szymon Morus (skrzypce), Wojciech Skrajny (akordeon)

29.06 (sobota, godz. 18:00): Prof. Levente Kuzma (organy)

06.07 (sobota, godz. 18:00): Ph. Dr Pavel Kohout (organy)

13.07 (sobota, godz. 18:00): Prof. Gail Archer (organy)

24.08 (sobota, godz. 18:00): Giulio Gelsomino (organy), Chiara Imbasciati (flet)

29.08 (czwartek, godz. 18:00): Orkiestra Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Dr Aleksander Mocek (klawesyn/organy), Dr hab. Małgorzata Teczynska-Kęska (dyrygent)


Reklama

 

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Dźwierzutach:

23.06 (niedziela, godz. 17:00): Dr hab. Elżbieta Rosińska (akordeon), Dr Mirosław Pachowicz (fagot), Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Nidzicy (śpiew), Marcin Bąkowski (dyrygent)

30.06 (niedziela, godz. 18:00): Prof. Dr hab. Roman Perucki (organy), Maria Perucka (skrzypce), Chór Pasjonata (śpiew), Joanna Gawryszewska (dyrygent)

07.07 (niedziela, godz. 18:00): Prof. Dr hab. Wacław Golonka (organy), Marek Drechsler (trąbka naturalna, trąbka)

14.07 (niedziela, godz. 18:00): Duet organowy: Klaudia Camilla Twardzik-Poloczek (RFN), Damian Poloczek (RFN)

25.08 (niedziela, godz. 18:00): Miklós Teleki (organy)

07 lub 14.09 (sobota, godz. 18:00): Niespodzianka

 

XXVII Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej odbywają się pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosty Szczycieńskiego, Burmistrza Miasta Pasym oraz Wójta Gminy Dźwierzuty. Wydarzenie wspierane jest przez lokalne instytucje i sponsorów, co pozwala na organizację koncertów na najwyższym poziomie artystycznym.

Reklama

Wstęp Wolny.

 

Organizatorzy - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pasymiu oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pasymskiej "Kalwa" - serdecznie zapraszają do udziału w koncertach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, co daje możliwość szerokiemu gronu odbiorców uczestniczenia w tym wyjątkowym festiwalu muzycznym.

Przyjdź i doświadcz magii muzyki organowej i kameralnej na żywo!Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama