W sobotę, 22 czerwca, rozpoczną się XXVII Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Tegoroczna edycja obiecuje niezapomniane muzyczne doświadczenia w malowniczych kościołach ewangelickich w Pasymiu i Dźwierzutach.
Wydarzenie zapowiada się imponująco - aż dwanaście koncertów rozłożonych na letnie miesiące przyciągnie melomanów do zabytkowych świątyń. Wśród wykonawców znajdą się artyści z różnych zakątków świata, w tym z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Czech i Niemiec. Polscy artyści również nie zawiodą, na scenie zobaczymy m.in. chór "Pasjonata" ze Świętajna oraz młodego akordeonistę Wojciecha Skrajnego.
Program Koncertów
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pasymiu:
22.06 (sobota, godz. 18:00): Dr Maciej Zakrzewski (organy), Dr Szymon Morus (skrzypce), Wojciech Skrajny (akordeon)
29.06 (sobota, godz. 18:00): Prof. Levente Kuzma (organy)
06.07 (sobota, godz. 18:00): Ph. Dr Pavel Kohout (organy)
13.07 (sobota, godz. 18:00): Prof. Gail Archer (organy)
24.08 (sobota, godz. 18:00): Giulio Gelsomino (organy), Chiara Imbasciati (flet)
29.08 (czwartek, godz. 18:00): Orkiestra Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Dr Aleksander Mocek (klawesyn/organy), Dr hab. Małgorzata Teczynska-Kęska (dyrygent)
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Dźwierzutach:
23.06 (niedziela, godz. 17:00): Dr hab. Elżbieta Rosińska (akordeon), Dr Mirosław Pachowicz (fagot), Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Nidzicy (śpiew), Marcin Bąkowski (dyrygent)
30.06 (niedziela, godz. 18:00): Prof. Dr hab. Roman Perucki (organy), Maria Perucka (skrzypce), Chór Pasjonata (śpiew), Joanna Gawryszewska (dyrygent)
07.07 (niedziela, godz. 18:00): Prof. Dr hab. Wacław Golonka (organy), Marek Drechsler (trąbka naturalna, trąbka)
14.07 (niedziela, godz. 18:00): Duet organowy: Klaudia Camilla Twardzik-Poloczek (RFN), Damian Poloczek (RFN)
25.08 (niedziela, godz. 18:00): Miklós Teleki (organy)
07 lub 14.09 (sobota, godz. 18:00): Niespodzianka
XXVII Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej odbywają się pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosty Szczycieńskiego, Burmistrza Miasta Pasym oraz Wójta Gminy Dźwierzuty. Wydarzenie wspierane jest przez lokalne instytucje i sponsorów, co pozwala na organizację koncertów na najwyższym poziomie artystycznym.
Wstęp Wolny.
Organizatorzy - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pasymiu oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pasymskiej "Kalwa" - serdecznie zapraszają do udziału w koncertach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, co daje możliwość szerokiemu gronu odbiorców uczestniczenia w tym wyjątkowym festiwalu muzycznym.
Przyjdź i doświadcz magii muzyki organowej i kameralnej na żywo!

Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33