Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

„Mury” miejskiego ratusza runęły. Sygnał Czytelnika


Mur „podtrzymujący” schody wejściowe do miejskiego ratusza w Szczytnie rozleciał się i to dosłownie – zaalarmował naszą redakcję Czytelnik. - Wygląda to, jakby w schody walnęła, jakaś bomba. Czy wejście do urzędu jest bezpieczne – pyta?Sprawdziliśmy to. Skontaktowaliśmy z Piotrem Paszkiewiczem, naczelnikiem wydziału w miejskim ratuszu odpowiedzialnym za naprawę „awarii”.

 

- Podejrzewamy, że mur z kamieni został uszkodzony przez mróz, dostała się tam woda i kamienie rozsadziło – mówi Piotr Paszkiewicz. - Miejsce jest zabezpieczone, schody wejściowe do urzędu są bezpieczne. Można z nich korzystać – zapewnia.

 

Niestety „awaria” szybko nie zostanie naprawiona, bo ratusz jest pod „opieką” konserwatora zabytków.


Reklama

 

 

- Na każde działania remontowe potrzebujemy programu prac konserwatorskich – mówi naczelnik. - Już zleciliśmy opracowanie takiego dokumentu. To kwestia do dwóch tygodni. Eksperci pobrali próbki fug do badań chemicznych, bo na tej podstawie będziemy musieli odtworzyć zaprawę – dodaje.

 

Dopiero z kompletem dokumentów i badań oraz zgodą na prace od konserwatora zabytków miejscy urzędnicy będą mogli zlecić naprawę uszkodzonego muru zabezpieczającego schody wejściowe do ratusza.

Reklama

 

- Niestety takie są realia proceduralne – mówi Piotr Paszkiewicz. - Całkowicie niezależne od nas. Gdybyśmy mogli to naprawy dokonalibyśmy już dziś – dodaje.Komentarze do artykułu

Budowlaniec

Patrząc na rozwalony mur aż chce się złośliwie napisać \"SZCZYTNO W RUINIE\"

Aleksandra

Myślę , że kamienny mur może ulec uszkodzeniu i w innych miejscach. W kamiennym murze , moim zdaniem, nie robi się takich spoin, które niby wypełniają spoiny niestety pokrywają częściowo kamienie, tworząc brzydką \"dekorację\", a tak właśnie jest zrobione. Jak powinno się kłaść kamienne mury ....odsyłam do prawdziwych fachowców.

wolf

87 lat bez remontu i już się mury walą. Jak ci Niemcy budowali!

marian

Polska to dziwny kraj :) Zapewne pracownicy w latach 50-tych remontowali te murki a teraz ktoś pobiera próbki zaprawy do badań? Może warto sprawdzić czy te kamienie są oryginalne bo jak trzeba będzie uzupełnić brakujący? :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama