Środa, 7 Czerwiec
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Motanki Słowiańskie - odkryj piękno tradycji. Piątek, 17 marca


Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza na warsztaty tworzenia Motanek, które odbędą się w piątek, 17 marca o godzinie 17:00 w siedzibie biblioteki. Zajęcia poprowadzi Dorota Cichorz-Dąbrowska, autorka profilu społecznościowego "Podwojka Szeptem Motane". Pani Dorota to pasjonatka Motanek, która na co dzień tworzy piękne, ręcznie wykonane lalki i dzieli się swoją wiedzą z innymi.


  • Data:

Motanki, czyli ludowe lalki wykonane ze sznurków, skrawków materiałów i ozdobione kokardkami czy guzikami, to jedna z tradycyjnych form rękodzieła ludowego. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać tradycyjne techniki wykonania motanek i nauczyć się ich tworzyć. Będzie to również doskonała okazja do poznania historii i znaczenia motanek w kulturze Słowian. Mile widziane będą własne materiały, takie jak sznurki, skrawki materiałów, kokardki czy guziki, dzięki którym każdy będzie mógł stworzyć swoją unikalną lalkę.


Reklama

- Opowiem czym są, jaka była ich rola w przeszłości, a jaka może być w życiu współczesnej kobiety. Przybliżę Wam technikę tworzenia lalki, co powinna mieć klasyczna Motanka i w jaki sposób zastosować wiedzę o barwach, ziołach, przyprawach. Wspólnie połączymy tradycję i nowoczesność - zaprasza Dorota Cichorz-Dabrowska.

Zajęcia poprowadzi doświadczona i pasjonująca się tematem Dorota Cichorz-Dąbrowska, a własne materiały pozwolą na tworzenie unikalnych Motanek.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama