Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


1. Baaardzo długi weekend, dla niektórych trwający nawet 10 dni to początek sezonu turystycznego także u nas na Mazurach, co można było zauważyć zarówno na osiedlach domków letniskowych, które wypełniły się spragnionymi słońca oraz spokoju (z jednym i drugim było niestety różnie) przybyszami, jak i w sklepach czy restauracjach, sam akurat nie mogłem się nigdzie na dłużej wybrać, gotować dla jednej osoby nie warto, więc korzystałem z usług miejscowych restauracji i jadłodajni gdzie zauważyłem znaczne zróżnicowanie cen bardzo podobnych dań w różnych knajpkach, co rekomenduję osobiście sprawdzić i wykorzystać.


 • Data:

2. W telewizji polscy tenisiści z różnymi osiągnięciami na wielkim turnieju rangi 1000 w Madrycie, a w tle niespodzianka – kibice z Mazurskiego Klubu Tenisowego w Szczytnie z banerem tak pomysłowo umieszczonym, że Szczytno było widać z daleka, mała rzecz, a dopieszcza nasze szczycieńskie lokalne ego, gratulacje dla autorów pomysłu!

3. Niestety, laby i wypoczynku nie mieli niektórzy przynajmniej posłowie rządzącej kliki, którzy w strachu przed nadchodzącym Tuskiem chwytają się już nie tylko brzytwy, bo w sytuacji, gdy z krótkiego sznurka urwała im się część członków trybunału pewnej szczególnie kuchennie uzdolnionej pani magister wpadli na genialny pomysł, aby tenże trybunał nadal orzekał tak jak mu zagrają na Nowogrodzkiej, na co po buncie kilku sędziów nie ma szans, wytężyli więc swoje nieliczne zwoje mózgowe i chwycili za długopisy płodząc w pocie czoła projekt ustawy dostosowujący reguły orzekania w tym „trybunale” do aktualnych układów kadrowych, lecz zabrakło im niestety fantazji, aby pójść na całość i uchwalić po prostu, że skład orzekający każdego sądu i prawomocny wyrok ustala prezes.


Reklama

Reklama

W A MKomentarze do artykułu

wiesław mądrzejowski

Serdeczne pozdrówka dla oby panów, nareszcie sympatyczna wymiana zdań.

haaa...no to w końcu wyjaśniliście Panowie, czemu od zeszłego roku nie mówimy na Ukrainie, tylko w Ukrainie, ehhhh te jednozwoje XD Nurtuje mnie jeszcze tylko jedno pytanie, czy pingwiny bardziej marzną \"W\" Antarktydzie, czy w ZOO, \"W\" Białorusi :))

Śmieszek

Po części ma Pan rację. Dopełniacz l. mn. wyrazu \"zwój\" zgrabniej brzmi w postaci \"zwojów\". Lecz forma, którą ja zastosowałem - \"zwoi\" - jest też w języku polskim dopuszczalna. Być może jedna forma odnosi się bardziej do terminologii anatomicznej, a druga bardziej pasuje technicznej. Tym samym można zacząć dyskusję, czy mamy do czynienia z ludźmi, czy może cyborgami. Jakże miło podyskutować na \"miodkowe\". Człowiek może się wreszcie oderwać od jednozwojowej rzeczywistości. Pozdrowienia.

M

Panie Śmieszek, muszę zauważyć, że w Pana tekst wkradł się błąd i należy go sprostować. Jeśli chodzi o pisownię wyrazu zwój, to w dopełniaczu liczby mnogiej piszemy \"zwojów\".

Śmieszek

Panie Mądrzejowski, muszę zauważyć, że w Pana tekst wkradł się błąd i należy go sprostować. Jeśli chodzi o ilość zwoi mózgowych wykorzystanych u co poniektórych, to wytężone zostały tylko - niestety - dwa.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama