Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Dziś nasz felietonista podejmuje tematy datacji na odnowę zabytków, mafii i emeryturze oraz ustawach...


  • Data:

1. Gmina Szczytno i gmina Dźwierzuty wszystkie środki jakie mogą otrzymać w najbliższym czasie na renowację zabytków zamierzają przeznaczyć na odnowę obiektów sakralnych, inne zabytki mogą poczekać, a jak właśnie ujawniono, olsztyńska archidiecezja otrzymała za darmo od państwa kilkadziesiąt hektarów atrakcyjnego terenu w Łańsku, gdzie będzie budować w ramach spółki ze znanym deweloperem luksusowy hotel i apartamenty za… drobne 300 mln złotych, przy czym oczywiście spodziewane zyski mogą, ale nie muszą zostać w bliżej nieokreślonej przyszłości przeznaczone na wsparcie renowacji obiektów sakralnych na Warmii i Mazurach, jak więc widać samorządowcy bardziej troszczą się o sakralne zabytki niż ich właściciele.


Reklama

 

2. Będąc ostatnio przez kilka dni nad morzem spotkałem się ze starym przyjacielem, z którym niegdyś, mocno ryzykując, nadstawialiśmy karku, a emocjonujące gry i zabawy z trójmiejskimi „niegrzecznymi chłopcami z miasta” kończyliśmy zwykle w najstarszej czynnej do dzisiaj gdyńskiej „Polonii” na Świętojańskiej, gdzie kawę wypijaliśmy, kiedy zmęczony kelner delikatnie sugerował, iż już (zbyt wcześnie jak dla nas) zamykają, natomiast teraz wypiliśmy kawkę w jednej z gdyńskich kawiarenek wymieniając uwagi o stanie zdrowia, dostępnych lekarzach i sanatoryjnych planach, ale wspólnie doszliśmy do wniosku, iż dobrze sobie na to zapracowaliśmy i nie ma czego żałować.

Reklama

 

3. Zdarzało mi się brać drobny udział w pracach legislacyjnych tworząc analizy czy pisząc opinie do projektów aktów prawnych i wiem, jak żmudny jest to proces wymagający ogromnej wiedzy i doświadczenia oraz uzgodnień na wielu szczeblach, stąd mój niekłamany podziw dla pana premiera Sasina, który spojrzał z uwagą w sufit, poskrobał się długopisem za uchem i „od ręki” tymże długopisem wygenerował na kartce papieru niezwykle istotną poprawkę rozwalającą sens tzw. „ustawy wiatrakowej”, co uwieczniono i rozpowszechniono w mediach, zdolniacha jak rzadko kto!

WAMKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama