Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Dziś felietonista „Tygodnika Szczytno” porusza tematy związane z pisarstwem, śmieciami oraz wiekiem...1. Niezwykle ciekawe spotkanie w Bibliotece Miejskiej, podczas którego Jerzy Niemczuk zaprezentował swoją nową książkę i jak to wspaniale potrafi opowiadał bardzo licznie przybyłym czytelnikom o swojej trwającej już 50 lat twórczości co zakończyło się niespodzianką przygotowaną przez Burmistrza, czyli jak najbardziej zasłużonym wpisaniem państwa Ewy (szczytnianka od zawsze!) i Jerzego Niemczuków do Złotej Księgi miasta czego można pogratulować zarówno wyróżnionym, Burmistrzowi, jak i miastu.


Reklama

 

2. „Kochasz dzieci - nie pal śmieci” to hasło od lat popularyzowane nie tylko przez Zielonych niestety w tym roku nabrało nowego znaczenia po apelu pewnego bezdzietnego starowiny z Żoliborza, który ze względu na nieudolność swojej formacji politycznej i bojąc się gwałtownej reakcji rodaków na brak paliw do ogrzewania ich mieszkań wezwał do palenia w piecach byle czym, bo przecież jemu już niewiele może zaszkodzić, a zdrowie najmłodszych, najbardziej narażonych na choroby wywołane smogiem, ma ten straszny dziadunio dokładnie tam gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę.

Reklama

 

3. Odwiedziłem w szpitalu starego druha, który zachorzał był niespodziewanie i gdy z troską zapytałem co mu tak naprawdę dolega odpowiedział jak zawsze konkretnie: pesel stary, pesel!Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama