Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Tym razem felietonista „Tygodnika Szczytno” porusza tematy dotyczące ławeczki patriotycznej, hejcie w internecie oraz historii polsko-niemieckiej.1. Kolejny sukces rządowej propagandy, który reklamowany jest nawet przez Tuska czyli projekt prawdziwie polskiej ławeczki z dokładną instrukcją obsługi informującą z całą powagą, że ławeczka służy do… siedzenia, ale niestety można też cokolwiek „odsiedzieć” gdzie indziej np. gdybym usiadł na niej wspólnie z synem i ze szwagrem to w trójkę ważymy zdecydowanie więcej niż dopuszczalna nośność patriotycznego mebla wynosząca 215 kg, a regulamin przewiduje za przekroczenie tej wagi nawet kary kryminalne, dlatego gdyby patriotyczna ławeczka została przypadkiem postawiona gdzieś w okolicy, to staniemy przed nią w zadumie w przewidzianej tymże regulaminem odległości nie mniejszej niż 1,5 m.


Reklama

 

 

2. Zdarzył się tragiczny wypadek lotniczy, zginęły dwie osoby, zajrzałem odruchowo do komentarzy pod internetową informacją o katastrofie, a tam kilkadziesiąt wpisów zionących jadem do wszystkich i wszystkiego, także do ofiar, co po doświadczeniach z komentarzami w internetowym wydaniu naszego TS utwierdza mnie w przekonaniu, że bezinteresowna nienawiść jest niestety naszą cechą Narodową (nieprzypadkowo z dużej litery).

 

 

3. Moja Mama, jako młoda dziewczyna, podczas niemieckiej okupacji utrzymywała ciężką pracą czwórkę młodszego rodzeństwa, a na koniec za brak entuzjazmu wobec propozycji zmiany narodowości i odmowę podpisania volkslisty, co w zniemczonym Toruniu było wyjątkową rzadkością, wylądowała w obozie, gdy w latach 70., po zawarciu układu polsko–niemieckiego pojawiły się pogłoski o możliwości uzyskania odszkodowań zareagowała z oburzeniem uważając, iż łaska ze strony wcześniejszego oprawcy jej uwłacza; dziwna jakaś czy co jak na dzisiejsze standardy?

Reklama

 

WAMKomentarze do artykułu

ares

Przestańcie wreszcie nam wmawiać, że nienawiść jest naszą cechą narodową. Jak w każdym narodzie, także w Polsce, żyją różni ludzie. Skoro jesteśmy tacy podli, to dlaczego często bezinteresownie pomagamy innym? Czy to może Niemcy albo Francja przyjęły najwięcej uchodźców z Ukrainy? W swoich felietonach, panie Mądrzejowski, często epatuje pan nienawiścią do wszystkiego, co nie jest zgodne z pańskim światopoglądem.

nie biznesmen

Ad 3. Dziś to istny biznes -wyrwać odszkodowanie.

Szczytnianin

hahaha z tą ławeczką trafił Pan w dziesiątkę, jednak z bezinteresowną nienawiścią, jako \"naszą cechą Narodową\" nie ma Pan racji, ta znieczulica społeczna i wrogość, przywędrowała do nas zza oceanu, gdzie jest praktykowana od dziesięcioleci. Wystarczy popatrzeć i posłuchać, lewackich wulgaryzmów, na \"macicznych\" marszach.

Tor

Wiesławie jak zwykle w sedno, Pozdrawiam.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama