Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Dziś o zbieraniu chrustu, cenach paliwa oraz „wielkiej” obwodnicy...

 1. Aktualna cena chrustu zbieranego w lesie za zgodą leśniczego wynosi od 7 do 30 zł (RDLP Katowice) za metr przestrzenny (0,25 metra sześciennego), nie wiem ile na Mazurach, ale warto ruszyć tyłek, póki jeszcze nie podrożało i zgromadzić zapasy, jak zaleca rząd, bo przecież wie co czyni i nie chce dla nas źle.

 

2. Gdy przez kilka dni wyjeżdżaliśmy ostatnio co rano z Gdyni w kierunku obwodnicy Trójmiasta z przeciwka w korkach stały setki samochodów usiłujących wjechać do centrum, a na palcach rąk można było policzyć takie, w których był ktoś poza kierowcą zdążającym do pracy - Panie Obajtek wal pan te ceny paliw w górę ile tylko się da, stać nas na to!


Reklama

 

3. Jeśli już o drogach mowa, to rodzi się szansa, aby zaradzić komunikacyjnemu wykluczeniu Szczytna i związania go bezpośrednio z Wybrzeżem, Mazowszem i Podlasiem przez wielką obwodnicę Wielkich Jezior, której proponowany nowy przebieg ma prowadzić przez nasze miasto - tylko czy rządzący miastem i regionem najwyższej klasy fachowcy samorządowcy, zamiast narzekać na dyskryminację, są w stanie zrozumieć, jak wielka to szansa i potrafią skutecznie wesprzeć silne już i tak lobby ochrony serca Mazur?

Reklama

WAMKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama