Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Dziś o książkach, szkółkach piłkarskich oraz demografii...1. Pierwszy raz się zdarza, abym w odstępie kilkunastu dni mógł kupić w księgarniach nowe książki trzech zaprzyjaźnionych pisarzy, trzeba więc będzie wziąć z tydzień urlopu na przeczytanie z należną uwagą tego, co napisali Jurek Niemczuk, Włodek Sokołowski i Krzysztof Topolski.

 

2. Od kilku już lat z dużym uznaniem patrzę na dziecięce i młodzieżowe szkółki piłkarskie, w których ćwiczą dzieciaki z naszego miasteczka i ciągle mam nadzieję, że przełoży się to na wyniki seniorów, ale w dzisiejszej piłce jest niezbędne systemowe wsparcie finansowe i organizacyjne na co jednak nikt w mieście nie ma pomysłu.


Reklama

 

3. Gdy już jesteśmy przy dziecięcym sporcie to jak dowiedziałem się od osoby najbardziej w tym względzie kompetentnej, w Szczytnie mamy zbyt mało dzieciaków, aby na przykład poważnie zająć się dziecięcą koszykówką, ponieważ wszyscy garnący się do uprawiania sportu zostali już zagarnięci przez inne sportowe dyscypliny co jest znakiem czasu: jak bowiem pamiętam - bardzo dawno temu latem grałem w drużynie piłki ręcznej, wiosłowałem i żeglowałem, a zimą ganiałem po lodowisku z kijem hokejowym, że o okazjonalnej siatkówce i koszu nie wspomnę.

Reklama

WAMKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama