Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Moje trzy zdania: HiT, podziały społeczne i kamery... – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Dziś Wiesław Mądrzejowski porusza tematy: podręcznika do przedmiotu HiT, podziałów społecznych oraz kamer dających poczucie bezpieczeństwa, ale też odzierających z prywatności...


  • Data:

1. Od czasu, gdy kilkadziesiąt lat temu nauczyłem się czytać, jakoś nie mam specjalnie wielkiej atencji dla mądrości zawartych w podręcznikach, może dlatego, że zanim zacząłem zgłębiać pierwszy z nich czyli elementarz Falskiego przeczytałem m.in. „Krzyżaków” skąd po raz pierwszy dowiedziałem się nawet o istnieniu Szczytna, dlatego wiedziony wrodzoną przekorą czy - co tu ukrywać – złośliwością, zakupiłem parę dni temu w księga… tfu, na państwowej poczcie osławiony podręcznik do przedmiotu HiT, jakim gnębi się dzisiejsze dzieciaki i zaliczyłem go od deski do deski uważam więc, iż odkupiłem w ten sposób wszystkie swoje antypodręcznikowe grzechy.


Reklama

 

2. Wędrując po pięknie położonej gdyńskiej nekropolii Witomina gdzie co krok można natknąć się na wyryte w kamieniu nazwiska o brzmieniu zarówno od lat kaszubskim jak i związane historycznie z innymi częściami naszego kraju, warto się było zastanowić czego trzeba, aby znów, jak sto lat temu w Gdyni, skutecznie zjednoczyć wizją przyszłości Polaków rozdzielonych kiedyś przez zewnętrznych zaborców i jak uczynić to dzisiaj wbrew zamiarom celowo dzielących społeczeństwo małych swojskich cwaniaczków tkwiących w zakłamanej przeszłości, nie rozumiejących i bojących się panicznie współczesnego świata, którzy robią to z wyrachowaniem dla realizacji swoich brudnych interesów.

Reklama

 

3. Głupota kosztuje, czasem brzydko pachnie i mam nadzieję, że słono będzie kosztował młodych durniów ze Szczytna uwieczniony przez burmistrza na facebooku wygłup z przewróceniem toi toia, a swoją drogą to, że na każdym kroku śledzą nas kamery może dawać nam jakie takie poczucie bezpieczeństwa, ale i odziera całkowicie z prywatności nawet w środku nocy, no cóż, takie czasy.

WAMKomentarze do artykułu

Do Szczytnianina

A jednak nie ustrzegłeś się trybu posiadacza - patriarchy. Napisałeś, że spłodziłeś trzech synów. A powinieneś napisać, że żona, której jesteś mężem od 30 lat, urodziła ci trzech synów. To tak z szacunku do małżonki

Szczytnianin

do Massakra - ja odniosłem się do artykułu, nie do Pani życia prywatnego, zalecam robić to samo :) Ale odpowiem, bo swoją postawą, pięknie ukazała nam Pani antywartości, o których wspomniałem - nie, nie POSIADAM, żony, bo posiadać to można segment, tylko JESTEM żonaty, od 30 lat...spłodziłem 3 synów i dzięki temu, że wpoiłem w nich prawdziwe ludzkie wartości, połączone z moralnością, empatią i godnością osobistą, wszyscy już mają swoje rodziny i swoje dzieci, wszyscy też brzydzą się degeneratami, o których napisałem, w poprzednim komentarzu.

massakra

Do Szczytnianina Ciekawa jestem czy szanowną małżonkę Pan posiada (celowo zastosowana forma wskazująca na \"prawo własności\"). Jeśli tak, to być może rodzina żyje w myśl zasady: pan płodzi, ona rodzi, a MOPS płaci, żeby było zgodnie z tzw. wartościami \"wartościowych\".

Renata Z.

\"Do Renaty Z.\" - jeżeli z pedagogicznej ciekawości - to na rynku są przynajmniej trzy zatwierdzone podręczniki więc wybór jest i należy do nauczyciela. Jak do tej pory nikt z rodziców uwag nie zgłaszał przeciwnie, na spotkaniu parę osób dziękowało \"za wykazanie się rozsądkiem\".

Do Renaty Z.

Pani Renato, a to można wprowadzać własny podręcznik ??? Rodzice zaakceptowali? Tak z pedagogicznej ciekawości pytam.

Szczytnianin

Autor Hit-u napisał bardzo niewygodną prawdę, stąd ten skowyt, wspomniał o feministkach, które poza prostactwem, swoimi macicami i skrobankami, świata nie widzą, wspomniał o unijnych pedofilach i całej zdemoralizowanej unio-pedalskiej zgniliźnie, wpajającej nam antywartości i nakazującej akceptację LGBTHIV, z wszelakiej maści wynaturzeńcami, zoofilami, pedofilami, czy marszami udających kopulację zboczeńców. W przeciwieństwie do osób, które już pozbyły się \"zbędnego\" balastu własnych tradycji i ludzkich wartości, zalecam tę lekturę.

Renata Z.

Podręczników sprzed 30 lat nie znam bo chodziłam wtedy do przedszkola więc nie wiem co było cenzurowane. Natomiast to co zrobił autor HiT - u woła nie o cenzurę ale o zdrowy rozsądek. Dla moich uczniów znalazłam na szczęście inny podręcznik.

MA

Ja również przeczytałem podręcznik HiT i polecam go przede wszystkim starszemu pokoleniu, które ma w głowach historię skażoną komunistyczną cenzurą.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama