Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Młodzież dostała głos – inny wymiar konkursu wiedzy o rynku pracy (wideo, zdjęcia)


Wszystko zaczęło się od rynku pracy, a właściwie od skierowanego do niej konkursu wiedzy o rynku pracy zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie. A skończyło się niezwykłą konferencją, w której dano głos młodym mieszkańcom Szczytna i powiatu. Takich wydarzeń chce się więcej.


Blisko stu uczniów szczycieńskich szkół ponadpodstawowych wzięło udział w pierwszym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy. W piątek, 19 stycznia, odbyła się konferencja podsumowująca to wydarzenie. To właśnie podczas niej młode pokolenie dostało głos. Mówili o marzeniach, potrzebach, przyszłości. Towarzyszyła im Monika Horna-Ciaślak, Rzeczniczka Pra Dziecka oraz poseł Marcin Józefaciuk, który z zawodu jest nauczycielem, a w sejmie chce działać głównie na rzecz dzieci i młodzieży.

 

- Cieszę się, że tacy znamienici goście zaszczycili nas obecnością – mówi Beata Januszczyk, dyrektor PUP w Szczytnie. - Naszym celem było pokazanie jak ważni są młodzi ludzie w przestrzeni publicznej. Bez nich w końcu nie ma przyszłości w żadnej dziedzinie. Również w budowaniu rynku pracy... Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Jan

Ten w białym to wychudzony Jaś Fasola haha. Jaka szkoda,że spotkania nie uświetniła swoją obecnością jakas ministra hiehie albo gościni huehue. Trzeba coś z tymi słownikami zrobić bo pisałem gościni i cały czas poprawiało mi na gosciniec

Cezar

Kim jest ten pan afiszujący się swoim tatuazami?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama