Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Młodzi strażacy z OSP Szczytno poznali tajemnice chemii z rozśpiewanym strażakiem


Młode druhny i druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Szczytno mieli niecodzienną okazję zanurzyć się w fascynujący świat chemii. W tajniki tej nauki wprowadził ich Krystian Piesik, znany jako rozśpiewany strażak, który zyskał popularność dzięki udziałowi w programie „Szansa na sukces”.Podczas spotkania Krystian Piesik zaprezentował młodym strażakom różne zjawiska chemiczne, symulując m.in. reakcję kwasów na skórę człowieka. Druhowie uczyli się rozpoznawać niebezpieczne związki chemiczne i ich oznaczenia. Nie zabrakło również szeregu ciekawych doświadczeń oraz gry terenowej z podziałem na drużyny.


Reklama

 

- Dzięki panu Krystianowi poznaliśmy różne zjawiska chemiczne, zobaczyliśmy symulowaną reakcję kwasów na skórę człowieka, nauczyliśmy się odróżniać niebezpieczne związki i poznaliśmy ich oznaczenia – relacjonowali młodzi strażacy z OSP Szczytno. - Nie mogło zabraknąć szeregu doświadczeń, gry terenowej z podziałem na drużyny czy śpiewania!

 

Krystian Piesik również nie krył zadowolenia ze spotkania. - Dla mnie była to duża dawka pozytywnej energii i mile spędzonego czasu – mówił. - Przeprowadziłem zajęcia z chemii, jeden kolega w sali krzyknął, że od dzisiaj polubił chemię, to chyba znaczy, że się podobało – śmiał się.

Reklama

 

Krystian Piesik edukuje z zakresu pożarnictwa zarówno osobiście, jak i w mediach społecznościowych, gdzie jest znany jako rozśpiewany strażak z JRG nr 2 w Bydgoszczy. Sławę przyniosło mu wyróżnienie w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”, gdzie zaśpiewał jedną z najbardziej znanych piosenek Arki Noego - „Tato”.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama