Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Młodzi policjanci szlifują umiejętności w naszym powiecie


Od poniedziałku, słuchacze kursu podstawowego z Akademii Policji w Szczytnie pełnią swoje pierwsze służby na terenie powiatu szczycieńskiego. Pod czujnym okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, młodzi policjanci zdobywają cenne doświadczenie, które będzie fundamentem ich przyszłej kariery.Zanim kursanci trafią na ulice, muszą przejść intensywne szkolenie, które obejmuje strzelanie, rozwój kondycji fizycznej oraz solidne podstawy z zakresu prawa. Jednak teoria to jedno, a praktyka to zupełnie inna historia. Dlatego też młodzi funkcjonariusze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę w rzeczywistych sytuacjach, wspierając doświadczonych policjantów podczas codziennych obowiązków.


Reklama

 

Od 13 maja kursanci z Akademii Policji w Szczytnie uczestniczą w patrolach, interwencjach i kontrolach drogowych, zdobywając nieocenione doświadczenie.

 

- Konfrontacja wiedzy teoretycznej z praktyką jest niezbędna w naszym zawodzie – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Młodzi policjanci uczą się, jak reagować w różnych sytuacjach i jak radzić sobie z wyzwaniami, które spotykają na co dzień.

 

Każdego dnia po odprawie i omówieniu zadań, młodzi policjanci wyruszają w teren. Towarzyszą im starsi koledzy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Reklama

 

- To właśnie podczas takich służb kursanci rozwijają umiejętności, które będą im niezbędne w przyszłej pracy – dodaje sierżant Pławska. - Praca z ludźmi, reagowanie na nagłe sytuacje, a także interwencje w sprawach kryminalnych to codzienność, do której muszą się przygotować.

 

Dla młodych funkcjonariuszy takie doświadczenia są bezcenne. Uczą się, że wiedza teoretyczna to dopiero początek drogi.

 

- Zawód policjanta wymaga ciągłego zdobywania doświadczenia i pracy nad sobą – mówi jeden z kursantów. - Jesteśmy tutaj, aby nauczyć się jak najlepiej służyć społeczeństwu.

 

Kursanci będą pełnić służby w powiecie szczycieńskim do końca tygodnia. Po zakończeniu szkolenia podstawowego wrócą do swoich jednostek, bogatsi o wiedzę i umiejętności zdobyte w terenie.Komentarze do artykułu

qwe

Ładnie wypisują mandaty na kolanach :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama