Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej – Amelia, Michał i Miłosz (zdjęcia)


Amelia Kaczmarczyk, Michał Wojciechowski i Miłosz Przybyłowski wygrali w swoich kategoriach eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Rywalizacja odbyła się w środę, 12 kwietnia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Szczytnie.


  • Data:

W turnieju podzielonym na trzy grupy wiekowe, wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół z terenu naszego poaiwyu, między innymi z: Wielbarka, Pasymia, Szczytna, Jedwabna, Olszyn, Wawroch i Lipowca.


Reklama

 

- W turnieju chodziło o wykazanie się szczegółową wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym – wyjaśniają organizatorzy turnieju. - Należało wykazać się też wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

Zwycięzców tej rywalizacji uhonorowali Jarosław Matłach, starosta szczycieński oraz starszy brygadier Grzegorza Rybaczyka, Komendanta PSP w Szczytnie.

Reklama

 


- Takie inicjatywy są bardzo ważne dla edukacji społecznej w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Dzięki nim młodzi ludzie mogą zwiększyć swoją wiedzę na temat przepisów przeciwpożarowych, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w codziennym życiu. Wiedza zdobyta podczas turnieju może okazać się bardzo przydatna w przypadku sytuacji kryzysowych, kiedy każda sekunda i każda decyzja są kluczowe - mówił Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński.Klasyfikacja końcowa:

Uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV
1. Miłosz Przybyłowski, ZS-P w Lipowcu
2. Oliwia Kulas, SP Olszyny
3. Wojciech Błaszczak, SP w Pasymiu

Uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII
1. Amelia Kaczmarczyk, SP Olszyny
2. Miłosz Wojciechowski, ZS w Jedwabnie
3. Filip Dąbkowski, SP w Wielbarku

Uczniowie szkół ponadpodstawowych
1. Michał Wojciechowski, ZS nr 3 w Szczytnie
2. Małgorzata Michalak, ZS nr 3 w Szczytnie
3. Jakub Dąbrowski, ZS nr 2 w SzczytnieKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama