Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Młodzi medycy z Kortowa wspomogą szpital w Szczytnie


Studenci kierunków medycznych będą mieli praktyki w szpitalu w Szczytnie. To efekt podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Zespołem Opieki Zdrowotnej w Szczytnie i Starostwem Powiatowym w Szczytnie.- Bardzo cieszę się z tego porozumienia, bo to szansa na pozyskanie nowej i młodej kadry medyków do naszej placówki – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala w Szczytnie. - Być może komuś podczas praktyk nasz szpital, czy miasto tak przypadną do gustu, że tu zostaną. A nie od dziś wiadomo, że z lekarzami na rynku jest krucho.

 

UWM spojrzał w stronę szpitala w Szczytnie, bo widzi że nasza placówka dynamicznie się zaczęła rozwijać.

 

- To jeden z ważniejszych i nowocześniejszych w tej chwili ośrodków w regionie – mówi doktor Paweł Jastrzębski, kierownik katedry ratownictwa medycznego Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UWM w Olsztynie. - Powstało tu nowe skrzydło, SOR. Działa szpital covidowy. Idealne miejsce do współpracy na poziomie praktycznej nauki zawodu, ale też i naukowym.


Reklama

 

Praktyki w Szczytnie będą mieli studenci ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki, czy też wydziału lekarskiego.

 

- Specyfika pacjenta powiatowego znacznie rożni się od tych przypadków, które trafiają do szpitala klinicznego w Olsztynie, czy polikliniki – mówi dr Jastrzębski. - To dobra szkoła dla naszych studentów, ale też szansa na ciekawe publikacje, czy artykuły naukowe. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie korzystna dla obu stron.

 

Reklama

W tej chwili na kierunkach medycznych UWM studiuje ponad 500 osób. Uczelnia ma podpisane podobne umowy ze szpitalami w Kętrzynie, Giżycku i Bartoszycach.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama