Poniedziałek, 16 Wrzesień
Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza -

Młodość kontra doświadczenie. Debiutanci triumfują w turnieju tenisa w Nowym Gizewie

Za nami dziewiąta edycja deblowego turnieju tenisa ziemnego o puchar wójta gminy Szczytno. Zwycięzcami kategorii open została w tym roku debiutująca para 16-latków: Kacper Gierach z Pasymia i Dominik Zejer z Dywit.

Od 23 do 25 sierpnia, na kortach w Nowym Gizewie, starło się ze sobą 12 par zawodników z naszego powiatu, ale również z: Biskupca, Ełku, Dywit, Olsztyna czy Przasnysza. Organizatorem turnieju są: Gmina Szczytno i Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy.

Tradycyjnie już turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: Open oraz Mix. Wyrównany poziom sportowy spowodował, że większość meczów było rozstrzyganych trzecim setem granym jako super tie-break.

W tym roku wyjątkowo upalna pogoda dawała się we znaki wszystkim zawodnikom, tym bardziej, że wyrównane pojedynki wydłużały czas trwania rozgrywek.

Zwycięzcami kategorii open została w tym roku debiutująca para 16-latków: Kacper Gierach z Pasymia i Dominik Zejer z Dywit. Drugie miejsce w tej kategorii zajęli Mariusz Daszewski (Rudka) wraz z Andrzejem Folgą (Szczytno).

Trzecie miejsca zajęły pary: Andrzej Kozłowski (Biskupiec) i Mariusz Radziszewski (Szczytno) oraz Grzegorz Cołosiński i Tomasz Łysiak (Przasnysz).

W kategorii mix triumfowała rodzinna para Amelia i Mariusz Daszewscy z Rudki. Córka ze swoim tatą pokonała w finale duet w składzie: Paweł Daszkiewicz i Wojciech Kossakowski (Ełk). Trzecie miejsca zajęły pary: Agnieszka Babicka (Kamionek) z Andrzejem Folgą (Szczytno) oraz Robert Dobroński (Szczytno) z Ryszardem Nowotką (Olsztyn).