Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

Mistrzowski debiut zawodniczek klubu LKS Masuria Jęcznik


W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Po raz pierwszy wzięli w niej udział zawodnicy LKS Masuria Jęcznik – klubu, który niedawno obchodził pierwszą rocznicę swojego istnienia.

 Dzięki programowi „Trenuj z Mistrzem„ gminy Szczytno, zawodniczki miały i mają szansę przygotować się do sezonu halowego oraz letniego. Do udziału w najważniejszej imprezie sezonu halowego zgłoszone zostały dwie lekkoatletki - obie występowały na Mistrzostwach Polski po raz pierwszy.

 

- W naszych warunkach pogodowych oraz przy braku odpowiedniej infrastruktury sportowej przygotowanie do sezonu halowego jest wyjątkowo trudne – ubolewa trener Anna Jesień. - Mimo to, przy wykorzystaniu stadionu w Lipowcu, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zawodniczki wypadły jak najlepiej.

 


Reklama

Kornelia Sokołowska i Zuza Brzdonkiewicz.

Reklama

 

Kornelia Sokołowska wystartowała w biegu na 800 m, gdzie rywalizowała z doświadczonymi koleżankami. Pomimo bardzo „szarpanego” biegu udało jej się zająć 4 miejsce w serii, co dało jej ogólnie 13 lokatę na 21 startujących zawodniczek. Warto wziąć pod uwagę, że jest ona najmłodsza i będzie mogła wystartować w tej kategorii wiekowej również w przyszłym roku.

 

W biegu na 300 m wystartowała Zuzanna Brzdonkiewicz.

 

- Była to jedna z najliczniej obsadzonych konkurencji - mówi Jesień. - Nasza zawodniczka ambitnie rozpoczęła swój bieg, ale niestety w końcowej części dystansu zabrakło jej sił i zajęła ostatecznie 5 miejsce w swojej serii (w sumie 40 na 53 startujące). Brak stadionu tartanowego w Szczytnie pozostaje dla nas nadal dużym utrudnieniem, ale liczymy, że walka o jego budowę jeszcze się nie skończyła.

 

Pomimo panującej pandemii i wyjątkowo normalnej zimy wszyscy zawodnicy, którzy mieli możliwość uczestniczyć w zawodach halowych w styczniu i lutym ustanowili rekordy życiowe. Jest to optymistyczna prognoza na sezon letni, gdy warunki będą już w miarę jednakowe dla wszystkich.

 

Halowe Mistrzostwa Polski U18i U20, Toruń, 12-14 lutego.

300 m - Zuza Brzdonkiewicz (ur. 2004), 45.20 sek. (40 miejsce),

800 m – Kornelia Sokołowska (ur. 2003), 2.25.31 min. (13 miejsce).

 

Dominik DeptułaKomentarze do artykułu

dr

Brawo Pani Trener.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

  Ciekawy


  2022-10-05 17:07:00
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

  Taki sobie czytelnik


  2022-10-05 15:56:12
 • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
  Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

  Wielbarszczanka


  2022-10-05 14:52:57
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

  Waldi


  2022-10-05 10:20:16
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

  Krzysztof Połukord


  2022-10-05 09:59:41
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

  ehhh


  2022-10-04 21:38:42
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

  Obserwator


  2022-10-04 21:02:53
 • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
  Do Macx; To jedź a nie się unosisz

  Kuba


  2022-10-04 18:01:06
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

  Nick Cage


  2022-10-04 15:49:23
 • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
  A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

  marian


  2022-10-04 13:46:27

Reklama