Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Miliony wsparcia dla naszego powiatu. Błażej Poboży: - powiat szczycieński to mój drugi dom


Przyjaciel Szczytna i naszego powiatu – tak o wiceministrze MSWiA Błażeju Pobożym mówią samorządowcy z naszego powiatu. We wtorek wręczył on części z nich promesy w ramach programu Polski Ład – Fundusz Inwestycji Strategicznych. Do naszego powiatu trafi ponad 60 mln zł. Sam minister Poboży mówi, że nasz powiat to jego drugi dom. - Ale chciałbym aby stał się tym pierwszym, bo są tu wyjątkowi ludzie, a tereny przepiękne – mówi tajemniczo. - Staruję w wyborach do Sejmu, ale nie zamierzam stąd uciekać do Warszawy – dodaje. - Wręcz przeciwnie, bo tu czuję się najlepiej – zapewnia.

 We wtorek w sali konferencyjnej miejskiego ratusza promesy odebrali między innymi burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski oraz wójtowie: gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski, Jedwabno - Sławomir Ambroziak i Dźwierzuty - Marianna Szydlik.

 

 

- Dzięki takiemu dofinansowaniu my jako samorządowcy w końcu odważyliśmy się mieć marzenia – podsumował współpracę z wiceministrem Pobożym wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak. - Bo wcześniej z reguły nasze marzenia ograniczyły się kolejnego krótkiego odcinka drogi, wodociągu, czy kanalizacji. W chwili obecnej możemy skupić się na rzeczach, które były dla nas nieosiągalne. Zostając wójtem nigdy nie myślałem, że będę budował remizy strażackie, a to robię.

 

 

W podobnym tonie wypowiadał się wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. - To wsparcie jest nieocenione – mówi. - Bardzo, bardzo panie ministrze dziękujemy za nie, bo bez tej pomocy wiele cześć ważnych inwestycji musiałoby poczekać wiele lata. Za te środki, na które odebraliśmy promesy będziemy chcieli wybudować kilka kilometrów dróg na terenie naszej gminy, biedzimy modernizować stację uzdatniania wody w Lipowcu, ale też wybudujemy gminny ośrodek pomocy społecznej dwie świetlice wiejskie i wyremontujemy remizę w Trelkowie.


Reklama

 

 

Burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski nazwał wiceministra Błażeja Pobożego wręcz przyjacielem miasta i powiatu. - Daje nam ogromne wsparcie – nie ukrywał na konferencji. - Życzymy panu sukcesu w nadchodzących wyborach – dodał.

Do naszego miasta z Polskiego Ładu z tego rozdania trafi ponad 6,4 mln zł. Środki mają zostać przeznaczone na budowę fotowoltaiki na budynkach szkół, przedszkoli, miejskiego ośrodka kultury i sportu.

 

 

Do gminy Dźwierzut trafi z kolei 6 mln zł. - 4 mln zł dostaliśmy na dokończenie budowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dźwierzutach – mówi wójt Marianna Szydlik. - a 2 mln zł wydamy na budowę infrastruktury drogowej, będą to cztery drogi w czterech miejscowościach. Bardzo dziękuję za te wsparcie panie ministrze.

 

Kim prywatnie jest Błażej Poboży? - Jestem szczęśliwym mężem i ojcem cudownej trójki fantastycznych dzieci: Kaliny (11 lat), Tadzia (8 lat) i Łucji (4 lata) – mówi. - Jesteśmy tradycyjną, dużą polską rodziną. Spędzamy razem każdą wolną chwilę i gdy tylko możemy – jesteśmy razem. Dbam jednak o ich prywatność i dzieciństwo. Dzielimy razem swoje problemy i radości. A wolny czas najchętniej spędzamy oczywiście na Warmii i Mazurach, w powiecie szczycieńskim – dodaje z uśmiechem

Reklama

 

Błażej Poboży to też doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości aktywny komentator polityczny i samorządowiec. Zdeklarowany piłsudczyk. Członek Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Od czterech lat wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

 

W MSWiA koordynuje działalność resortowej służby zdrowia, w tym SPZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie oraz Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie. Odpowiada za problematykę wyznań religijnych (relacje z Kościołem Katolickim i innymi kościołami), mniejszości narodowych i etnicznych. Nadzoruje Departament Funduszy Europejskich i Centrum Obsługi Projektów Europejskich. Wspiera działania na rzecz strażaków oraz druhów ochotników z Warmii i Mazur, a także Policji i Straży Granicznej. Zaangażowany w rozwój jedynej oficerskiej szkoły policyjnej – Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i jej przekształcenie w Akademię Policji w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama