Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Miliony w naszym powiecie pójdą na „dodatek węglowy”, w której gminie najwięcej?


W powiecie szczycieńskim trwa przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek węglowy. Już w tej chwili liczba tych wniosków powala. Jednak nie wszyscy, którzy ubiegają się o dopłaty je dostaną…


  • Data:

Trzy tysiące złotych dodatku może otrzymać osoba, która ogrzewa swój dom węglem. Tysiąc przysługuje tym, którzy swoje M opalają drewnem, olejem opałowym, pelletem czy gazem. Do ośrodków pomocy, które tymi dodatkami dysponują wpłynęło już kilka tysięcy wniosków w skali całego powiatu. Kwota, jaka na ten cel zostanie wydatkowana, może przyprawiać o zawrót głowy.

 

Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą taki dodatek otrzymać.

 

- Jesteśmy zobowiązani do tego, aby kontrolować wnioski w Centralnej Ewidencja Emisyjności Budynków – mówi Ewa Gronowska, kierownik GOPS-u w Świętajnie. W skrócie oznacza to, że osoby, które tych oświadczeń nie złożyły bądź złożyły wadliwie dodatku nie otrzymają. Co więcej, nawet ci, którzy korekty deklaracji złożyli są zagrożeni utratą świadczenia.


Reklama

 

- Bezpieczne mogą czuć się osoby, które ewentualne zmiany w deklaracjach złożyły do 11 sierpnia – wyjaśnia Ewa Romanos-Pniewska, kierownik GOP-su w Wielbarku. - W tej chwili czekamy również na interpretację, czy osoby których wnioski o dofinansowanie zakupu węgla odpadną, będą mogli ponownie składać wnioski o dopłatę do innego rodzaju opału.

 

W tej chwili na już złożone wnioski (a kolejne wciąż napływają) wszystkie samorządy potrzebować będą ponad 27,5 mln zł, których źródłem jest skarb państwa. Wypłaty mają ruszyć niebawem.

 

Liczba wniosków o dodatek węglowy (dane 26 września):

GMINA WIELBARK - 1315

GMINA ŚWIĘTAJNO – 802

Reklama

GMINA ROZOGI - 952

GMINA JEDWABNO - 472

GMINA PASYM - 971

GMINA DŹWIERZUTY - 1283

GMINA SZCZYTNO - 1787

MIASTO SZCZYTNO - 1466

 

Liczba wniosków o dodatki do innych źródeł ciepła:

GMINA WIELBARK - 11

GMINA ŚWIĘTAJNO – 28

GMINA ROZOGI - 17

GMINA JEDWABNO - 2

GMINA PASYM - 112

GMINA DŹWIERZUTY - 36

GMINA SZCZYTNO - 151

MIASTO SZCZYTNO - 33Komentarze do artykułu

Janek

Widzę że 99% osób pali węglem, bogaty powiat

obywatel

Co za rząd? Najpierw windują ceny a potem udają że pomagają obywatelom. To samo z energią z paliwem ... Kto się na to nabiera?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama