Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Mieszkania SIM w Orzynach jeszcze bez chętnych


Czy gmina Dźwierzuty będzie miała podobny do Szczytna kłopot ze znalezieniem chętnych na mieszkania budowane w ramach SIM? Oby nie. W Orznach mają powstać dwa budynki po 10 mieszkań w każdym.


  • Data:

- Na razie jesteśmy na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie tej inwestycji oraz po wstępnej kwalifikacji do otrzymania kredytu na to zadanie – mówi wicewójt Barbara Trusewicz, wicewójt gminy Dźwierzuty. - Ilu będzie chętnych na te mieszkania, dowiemy się po opracowaniu regulaminu na ich przyznawanie. Ale to jest po stronie rady gminy. Takiej uchwały jeszcze nie ma – dodaje.


Reklama

 

Samorządowcy nie mają jednak złudzeń, że nie będą to mieszkania dla każdego. Nie każdego może być na nie stać. Nie ukrywają też, że chętnie widzieliby u siebie nowych mieszkańców spoza gminy.

 

Liczą, że atrakcyjne położenie może przyciągnąć do Orzyn młode, rozwojowe osoby, które zakładają rodziny i są na początku swojego dorosłego życia. W kolejce po mieszkanie w gminie jest stale około 50 osób.

Reklama

 

W Orzynach w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej mieszkania powstaną w przepięknej wsi turystycznej, a same budynki mają stanąć zaledwie 500 metrów od jeziora Łęsk. Mieszkania będą wynajmowane, ale z możliwością ich wykupienia na własność.Komentarze do artykułu

Z tym \"łajnem\" chodzi o to, że jakoś nikt nie protestował, gdy mieszkania przeznaczone dla polskich rodzin, oddano Ukraińcom, którzy zrobili w nich chlew i syf...ale jak już chodzi o polskie rodziny z dziećmi, podnosi się skowyt samotnych i sfrustrowanych nieudaczników.

ha ha

Nie do końca wiem o co chodzi z tym łajnem. Ale domyślam się, że chodzi o trójkę dzieci bez mieszkania i się z tym zgadzam , bo kto się decyduje na taką gromadkę bez lokum?

Kredyt z 3 dzieci ... nie wszyscy mają łajno zamiast mózgu. Bardziej lichwiarskiego od Polski kraju, próżno szukać. Czyżby następny wydymany frankowicz miał żale, że został wydymany przez lichwiarzy? haha...i co, kredycik nie spłacony, mieszkanko zabrane?

ja

Są przecież jeszcze wolne z SIM, w czym problem? Pewnie w tym, że trzeba płacić a chciałoby się za darmochę.

Te Młody

Zanim się dzieci narobi, trzeba najpierw zadbać o wykształcenie, pracę i mieszkanie, a nie wyciągać ręce by inni to załatwili i opłacili. Mogą wziąć kredyt, tak jak robią to inni i sobie kupić takie jakie im pasuje. 1500 dostają za dzieci więc mają już na część raty, tylko kto by pracował jak można żyć za czyjeś?

Mlody

Gmina Dźwierzuty to jakaś hańba dla ludzi znam młode małżeństwo z 3 dzieci które otrzymało mieszkanie jednopokojowe piszą podania o zmianę mieszkania na inne ze względów mieszkaniowych ale gmina ciągle tłumaczy się tym że nie mają mieszkań a właśnie w orzynach jest jedno mieszkanie w starej przychodni wolne

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama