Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Mieszkańcy Nowego Gizewa protestują, boją się o swoje domy


Mieszkańcy Nowego Gizewa będą protestowali przeciwko dwóm pierwszym wariantom budowy obwodnicy Szczytna. - Przechodzą one dosłownie przez nasze domy, cześć z nich trzeba byłoby wyburzyć, aby wybudować obwodnicę, a na to na pewno nie będzie naszej zgody – zapowiadają. W niedzielę odbyło się nieformalne spotkanie mieszkańców wsi.Wzięło w nim udział grubo ponad sto osób. Mieszkańcy długo dyskutowali o problemie. Podpisali się pod petycją przeciwko budowie dwóch pierwszych wariantów obwodnicy. Powołali też komitet protestacyjny, który zajmie się prawną blokadą ich budowy.


Reklama

 

Na spotkaniu nie zabrakło sołtys wsi Agnieszki Kordowskiej i gminnej radnej Hanny Rydzewskiej. Obie panie już zapowiedziały walkę o korzystne rozwiązania dla ich sołectwa.

 

- Sprawa jest bardzo poważna i nie ma na co czekać, trzeba działać - mówi Agnieszka Kordowska, sołtys Nowego Gizewa. - Im szybciej się za to weźmiemy, tym będziemy mieli większe szanse na zablokowanie tych fatalnych dla naszych mieszkańców rozwiązań. Uderzymy wszędzie, gdzie tylko się da...

 

Mieszkańcy Nowego Gizewa nie chcą by planowana droga przebiegała blisko ich domów i zakłócała spokój. Obawiają się także wysiedleń, ponieważ przygotowane warianty obwodnicy wskazują, że mogą być one konieczne.

Reklama

 

- Bliskie sąsiedztwo to jedno, ale gro tej trasy ma biec przez nasze domu – mówi „Tygodnikowi Szczytno” jedna z mieszkanek. - Obwodnica ma iść na przykład przez nasz salon – żali się kobieta. - Na wyburzenie naszego domu na pewno się nie zgodzimy...

 

W podobnej sytuacji może znaleźć się wielu mieszkańców Noweg Gizewa.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

Warianty obwodnicy, nad którymi dyskutowali mieszkańcy Nowego Gizewa.Komentarze do artykułu

Piotr

Proponuje, zanim napiszesz, chociaż przeczytaj dobrze dotychczasowe informacje. Wariant 3 nie jest związany z wyburzeniami w Nowym Gizewie i Rudce. To jest chyba jednak różnica. Ponadto, zastanawiające rzeczy opowiada rzecznik GDDKiA. Generalna Dyrekcja wydała już prawie 4,8 mln zł na prace projektowe, które sprowadzają się do opracowania 3 wariantów. A pan Głębocki twierdzi sobie, że nie ma się czym przejmować, bo dwa pójdą do kosza. Czyli do kosza pójdzie 3,2 zł. Brawo. Za takie załatwianie spraw ponosi się odpowiedzialność karną.

Gmina to szok

Pretensje tylko do gminy i sprzedających działki bez planu zagospodarowania Nowe Gizewo to i tak stan umysłu z jego numeracją ktoś zarobił teraz ktoś straci.

Gabi

No wlaśnie, daleko od siebie, a inni niech się martwią. Moze zrobić aż za Rudką

mieszkaniec

Fajnie, wariant trzeci to już może być, bo przez domy innych przejdzie. Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale czy już obwodnicy nie chcemy? Chyba za daleko to już zaszło. Będzie płacz.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama