Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Miejski żłobek zapewni miejsca dla każdego dziecka? W praktyce nie do końca!


Mimo deklaracji, że dla żadnego dziecka nie zabraknie miejsc w miejskim żłobku, po rekrutacji, bez opieki zostało 6 dzieci. W internecie rozpętała się burza. Jeden z rodziców ganił radnych i burmistrza, którzy odtrąbili sukces. - Czuję się oszukany – mówił „Tygodnikowi Szczytno”. - Do promowania się w internecie każdy z nich chętny, a ważnej dla rodziców i dzieci sprawy realnie rozwiązać nie potrafili. Przykre to wszystko. Facebook, jak kiedyś kartka papieru, wszystko przyjmie – mówi rozgoryczony.Nabór do miejskiego żłobka zakończył się. Z informacji dyrektor Jolanty Kojro wynika, że w żłobku jest 96 miejsc.

 

- Złożono 28 kart aktualizacyjnych, czyli te dzieciaczki zostają z nami z minionego roku – mówi. - Zostało do obsadzenia 68 miejsc.

 

Z automatu odrzucono 6 wniosków od rodziców z gminy wiejskiej Szczytno oraz 12 wniosków rodziców, których pociechy na dzień 1 września 2023 roku nie będą miały pełnego roczku. Ale nadal zabrakło sześciu miejsc dla dzieci, które spełniały wszystkie kryteria. Ich karty zostały nieco niżej ocenione, bo w trzech przypadkach żaden z rodziców nie pracuje (0 punktów), i w trzech przypadkach pracuje tylko jedno z rodziców (1 punkt). Dwa punkty mają te rodziny, w których oboje rodzice pracują.


Reklama

 

Reklama

W internecie rozpętała się ponownie dyskusja na temat miejsc w żłobku. Rodzice, których dzieci się nie dostały, ostro krytykują radnych i burmistrza. Ci pierwsi najpierw odtrąbili sukces na swoich profilach facebookowych, a teraz zrzucają całą odpowiedzialność na burmistrza twierdząc, że to on zapewniał na sesji, że miejsc nie zabraknie.

 

- I dalej to podtrzymuję, proszę jedynie o chwilę cierpliwości – mówi burmistrz i tonuje emocje. - Mamy porozumienie z gminą Szczytno, która właśnie buduje żłobek i przedszkole przy ulicy Łomżyńskiej. Za chwilę okaże się, że miejsc będzie aż nadto. Poza tym bywa, że ktoś rezygnuje z żłobka i robi się miejsce i wcale nie jest to takie rzadkie. Po raz kolejny widzę, że państwo radni z PSL robią dym tam, gdzie go nie ma. Niech w końcu zajmą się robotą na rzecz miasta, a nie szukaniem tanich sensacji i wypisywaniem głupot na Facebooku. Bo to naprawdę szkodzi naszemu miastu i mieszkańcom – dodaje.

 Komentarze do artykułu

Rodzic

Burmistrz Mańkowski chyba z SLD publicznie obiecywał, że każde dziecko otrzyma miejsce w żłobku. Czyżby Burmistrz nie dotrzymał obietnicy? Dobrze, że Radni tego pilnują

Olek

Dobrze zrozumiałem, larum podnoszą rodzice, którzy nie pracują ?

dr

Nie zaskoczyło to mnie. Odtrąbiono sukces. Bedzie mnóstwo wyjasnien i zapenień o wyjątkowo niesprzyjających okolicznosciach. Pan Burmistrz zapewni o wielkim zaangażowaniu urzędników i jego osobiście w tak korzystne dla społeczności załatwienie sprawy. Może jeszcze jakies fotki sie pstryknie.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama