Sobota, 20 Lipiec
Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny -

Reklama


Reklama

Miejski żłobek zapewni miejsca dla każdego dziecka? W praktyce nie do końca!


Mimo deklaracji, że dla żadnego dziecka nie zabraknie miejsc w miejskim żłobku, po rekrutacji, bez opieki zostało 6 dzieci. W internecie rozpętała się burza. Jeden z rodziców ganił radnych i burmistrza, którzy odtrąbili sukces. - Czuję się oszukany – mówił „Tygodnikowi Szczytno”. - Do promowania się w internecie każdy z nich chętny, a ważnej dla rodziców i dzieci sprawy realnie rozwiązać nie potrafili. Przykre to wszystko. Facebook, jak kiedyś kartka papieru, wszystko przyjmie – mówi rozgoryczony.Nabór do miejskiego żłobka zakończył się. Z informacji dyrektor Jolanty Kojro wynika, że w żłobku jest 96 miejsc.

 

- Złożono 28 kart aktualizacyjnych, czyli te dzieciaczki zostają z nami z minionego roku – mówi. - Zostało do obsadzenia 68 miejsc.

 

Z automatu odrzucono 6 wniosków od rodziców z gminy wiejskiej Szczytno oraz 12 wniosków rodziców, których pociechy na dzień 1 września 2023 roku nie będą miały pełnego roczku. Ale nadal zabrakło sześciu miejsc dla dzieci, które spełniały wszystkie kryteria. Ich karty zostały nieco niżej ocenione, bo w trzech przypadkach żaden z rodziców nie pracuje (0 punktów), i w trzech przypadkach pracuje tylko jedno z rodziców (1 punkt). Dwa punkty mają te rodziny, w których oboje rodzice pracują.


Reklama

 

Reklama

W internecie rozpętała się ponownie dyskusja na temat miejsc w żłobku. Rodzice, których dzieci się nie dostały, ostro krytykują radnych i burmistrza. Ci pierwsi najpierw odtrąbili sukces na swoich profilach facebookowych, a teraz zrzucają całą odpowiedzialność na burmistrza twierdząc, że to on zapewniał na sesji, że miejsc nie zabraknie.

 

- I dalej to podtrzymuję, proszę jedynie o chwilę cierpliwości – mówi burmistrz i tonuje emocje. - Mamy porozumienie z gminą Szczytno, która właśnie buduje żłobek i przedszkole przy ulicy Łomżyńskiej. Za chwilę okaże się, że miejsc będzie aż nadto. Poza tym bywa, że ktoś rezygnuje z żłobka i robi się miejsce i wcale nie jest to takie rzadkie. Po raz kolejny widzę, że państwo radni z PSL robią dym tam, gdzie go nie ma. Niech w końcu zajmą się robotą na rzecz miasta, a nie szukaniem tanich sensacji i wypisywaniem głupot na Facebooku. Bo to naprawdę szkodzi naszemu miastu i mieszkańcom – dodaje.

 Komentarze do artykułu

Rodzic

Burmistrz Mańkowski chyba z SLD publicznie obiecywał, że każde dziecko otrzyma miejsce w żłobku. Czyżby Burmistrz nie dotrzymał obietnicy? Dobrze, że Radni tego pilnują

Olek

Dobrze zrozumiałem, larum podnoszą rodzice, którzy nie pracują ?

dr

Nie zaskoczyło to mnie. Odtrąbiono sukces. Bedzie mnóstwo wyjasnien i zapenień o wyjątkowo niesprzyjających okolicznosciach. Pan Burmistrz zapewni o wielkim zaangażowaniu urzędników i jego osobiście w tak korzystne dla społeczności załatwienie sprawy. Może jeszcze jakies fotki sie pstryknie.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama