Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Międzynarodowa wizyta w ramach programu Erasmus+


Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie gościła 20 – osobową grupę nauczycieli z Włoch, Grecji, Bułgarii i Turcji. Osoby te przyjechały do Polski w ramach międzynarodowego projektu programu Erasmus+ pod nazwą „Be Friend with Nature”. Z prośbą o możliwość zwiedzania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wystąpiła Pani Bożena Paradowska, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 9 „Kubuś Puchatek”, które jest beneficjentem projektu.Projekt ten zakłada poznawanie systemów edukacyjnych krajów Unii Europejskiej, w tym przedstawianie procesu edukacyjnego w szkołach partnerskich na wszystkich poziomach edukacji. Promuje wspieranie innowacyjnych strategii, integracji kulturowych i doskonalenia umiejętności językowych, stosowanie nowoczesnych technik i narzędzi cyfrowych w procesie edukacji oraz doskonalenie wiedzy i doświadczenia pedagogicznego. Te wszystkie atuty, zdaniem Pani Bożeny Paradowskiej, posiada Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, która jest jedną z niewielu policyjnych uczelni wyższych w Europie. Dlatego ważnym elementem programu wizyty było poznawanie metod stosowanych podczas realizowanych zajęć dydaktycznych.


Reklama

 

Międzynarodowa grupa nauczycieli mogła zwiedzić nowoczesne Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w którym realizowane są badania psychologiczne z wykorzystaniem, powstałego w trakcie realizacji projektu badawczego, interaktywnego psychostymulatora treningowego dla Policji, przeznaczonego do oceny i stymulacji kompetencji poznawczych (pamięć, spostrzegawczość, refleks i podejmowanie decyzji, koncentracja i podzielność uwagi) oraz sprawności psychomotorycznej funkcjonariuszy Policji.

 

W Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji prowadzone są kursy specjalistyczne dla kadry kierowniczej Policji, jak również kursy specjalistyczne dla funkcjonariuszy służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Reklama

 

W grupie nauczycieli odwiedzających naszą placówkę znaleźli się m.in. matematycy, nauczyciele języka angielskiego i nauczyciele przedszkolni. Wszyscy goście byli zaszczepieni na Covid – 19, a spotkanie odbyło się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

 

Źródło: wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama