Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Miasto wygrało konflikt o „Korczaka”, garaż będzie wystawiony na przetarg


Jest wyrok sądu w sprawie konfliktu o garaż przy ulicy Korczaka w Szczytnie. Przypomnijmy. Miasto wystąpiło do sądu z wnioskiem o eksmisję ostatniego najemcy, który mimo wezwań nie zgodził się na dobrowolne oddanie pomieszczeń gospodarczych, w skład których wchodzi między innymi garaż przy ulicy Korczaka.


  • Data:

Konflikt wybuchł po tym, jak miasto zdecydowało się na sprzedaż tych pomieszczeń w przetargu. Ostatni najemca nie zgodził się z tym, bo domagał się prawa pierwokupu po cenie ustalonej przez rzeczoznawcę. Nad sprawą pochylili się nawet miejscy radni, którzy wzięli stronę najemcy i zgodzili się na bezprzetargową sprzedaż dotychczasowym najemcom. Ich uchwałę uchylił jednak nadzór prawny wojewody.


Reklama

 

Reklama

Na wtorkowej sesji (6 grudnia) burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski poinformował, że proces zakończył się sukcesem miasta.

 

- Sąd nakazał opuszczenie tego lokalu przez dotychczasowego najemcę – mówił. - Po opróżnieni lokal zostanie wystawiony na sprzedaż w drodze przetargu – zapowiedział. Wyrok jest prawomocny – dodaje.Komentarze do artykułu

Haha

I zamiast sprzedać drogo drogą pierwokupu oddadzą za pół ceny. Brawo wojewoda

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama