Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Miarka się przebrała, „znany” 30-latek trafił do więzienia


Policjanci patrolowo – interwencyjni to funkcjonariusze, którzy, na co dzień dbają o to, aby mieszkańcy przestrzegali obowiązujących przepisów prawa i swoim zachowaniem nie naruszali dobra, a także mienia innych osób. Funkcjonariusze bardzo często interweniują wobec tych samych sprawców m.in. drobnych kradzieży, zakłóceń ładu i porządku publicznego, bądź naruszających przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Mundurowi mówią wtedy, że sprawca znany jest im osobiście bądź znany jest im z wcześniejszych interwencji. Właśnie wobec takiego „znanego” im mężczyzny podejmowali czynności zatrzymania.W piątek (19.11.21r.) około godz. 16:00 szczycieńscy policjanci zapukali do drzwi jednego z domów położonych przy ulicy Żeromskiego. Mundurowi wiedzieli, że właśnie pod tym adresem ukrywa się znany im osobiście z wielu wcześniejszych interwencji 30-latek.

 

Policjanci otrzymali informację, że Sąd Rejonowy w Szczytnie wystawił za nim nakaz zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego. Na 30-latku ciążyła dość wysoka grzywna, której stawka ustalona została na podstawie popełnionych przez mężczyznę szeregu wykroczeń dotyczących m. in. kradzieży sklepowych oraz zakłóceń ładu i porządku publicznego. Z uwagi na to, iż mężczyzna nie uregulował ciążącej na nim zaległości finansowej, wymiar sprawiedliwości wymierzył mu zastępczą karę pozbawienia wolności.


Reklama

Reklama

 

Choć 30-latek nie spodziewał się wizyty mundurowych to nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. W chwili interwencji był trzeźwy, dlatego od razu został przewieziony do aresztu., gdzie będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Hattrick76

Sebastian \" nie głośny\"

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama