Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Mazury Disc Golf Paradise, czyli pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa w Warchałach (sprawdź szczegóły)


Przed nami wyjątkowe wydarzenie sportowe. Pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa w Disc Golfie – Mazury Disc Golf Paradise, które odbędą się w Warchałach (gm. Jedwabno) w sobotę 30 września. Możecie jeszcze w nich wystartować.Disc golf to fascynujący sport, który łączy w sobie elementy tradycyjnego golfa i frisbee – mówi Adam Świderski z olsztyńskiego klubu Ultimate Frisbee. - Gra polega na trafieniu dyskiem frisbee do specjalnego kosza z metalowym łańcuchem, w jak najmniejszej ilości rzutów.

 

Jak zapewniają organizatorzy to sport dla każdego i doskonała zabawa na świeżym powietrzu. Niezależnie od wieku czy poziomu umiejętności, każdy może spróbować w nim swoich sił .

 

- Dyski są dostępne w różnych wagach i rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. - Można grać w niego solo, ale też w grupie przyjaciół lub rodzinnie. Warto również dodać, że disc golf rozwija koncentrację, precyzję i umiejętność oceny terenu. To doskonały sposób na poprawę swoich umiejętności rzutowych – wyjaśnia organizator mistrzostw.

 

Mazury Disc Golf Paradise to pierwszy sankcjonowany PDGA C-tier turniej disc golfa w województwie Warmińsko- Mazurskim, którego organizatorem jest Klub Sportowy "Ultimate Frisbee Olsztyn" przy współpracy z Lasami Państwowymi, które są głównym partnerem wydarzenia.


Reklama

 

Bo jak się okazuje utworzone na terenie nadleśnictwa Szczytno pole do gry jest jednym z 15 w kraju. W ramach turnieju zostaną rozegrane dwie rundy po 18 dołków w sobotę oraz jedna finałowa (również 18 dołkowa) w niedzielę.

 

Turniej będzie rozgrywany w czterech kategoriach: otwarta dla mężczyzn, otwarta dla mężczyzn 40, otwarta dla kobiet i otwarta dla juniorów do 18 roku życia.

 

- Zapisy otwarte są dla wszystkich chętnych bez względu na doświadczenie! Chociaż liczba miejsc się kurczy – wyjaśnia Adam Świderski. - Mam nadzieję, że nasze wydarzenie będzie promować disc golf w powiecie szczycieńskim. W Warchałach można grać cały czas bo utworzone tam pole ma na stałe zamontowanych sześć koszy. Dostępny na miejscu kod QR który prowadzi do mapy pola z wskazanymi dołkami. O tej atrakcji wiedzą nieliczni a warto ją promować.

 

Wydarzenie patronatem objął starosta szczycieński Jarosław Matłach.

Reklama

 


Więcej informacji i zapisy pod numerem tel. 519 161 776

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/4GVQPtpyK

Link do zapisów w systemie metrix: https://discgolfmetrix.com/2708345


 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama