Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Mazurskie marzenia pomaga spełniać biuro nieruchomości Lubowiecki Nieruchomości


Promocja. Marzysz o tym, żeby usiąść rano na tarasie z filiżanką pysznej kawy lub herbaty i obserwować jak budzi się do życia piękny mazurski krajobraz ? Chciałbyś uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć w otoczeniu natury? A może chciałbyś móc wyskoczyć z dziećmi na przejażdżkę rowerową lub spacer po lesie a w lato schłodzić się w pobliskim jeziorze? Nie odkładaj marzeń na później – to dobry czas żeby kupić nieruchomość na Mazurach. Biuro Nieruchomości Lubowiecki Nieruchomości pomoże Ci w realizacji tych planów.Czy w swojej ofercie posiadacie działki lub domy na Mazurach, blisko jezior, lasów.. ?

Tak oczywiście, jesteśmy biurem ze Szczytna – byłoby grzechem nie mieć w ofercie wyjątkowych nieruchomości położonych nad jeziorami, w otulinie lasu czy zacisznych siedlisk oddalonych od ruchliwych ulic i z dala od innych zabudowań.

 

Dr Daniel Lubowiecki, doktor nauk prawnych, pośrednik nieruchomości. Właściciel biuro nieruchomości Lubowiecki Nieruchomości.

 

 

Czy jest duże zainteresowanie takimi nieruchomościami?

Zainteresowanie jest ogromne. Ostatnie lata szczególnie pokazały jak ważne jest mieć kawałek swojej ziemi, miejsca w którym możemy czuć się swobodnie. Żyjemy w coraz szybszych czasach, ale nie da się ciągle pędzić – każdy musi czasem zwolnić i odpocząć. Nie dziwię się, że ludzie mieszkający w dużych miastach kupują domy całoroczne lub letniskowe na Mazurach. Tu naprawdę czas płynie wolniej…

 

Jakie oferty cieszą się największą popularnością?

Nieustannie najbardziej poszukiwanymi nieruchomościami są działki w bliskiej odległości od jezior, z dojściem do jeziora a najlepiej z własną linią brzegową. Te ostatnie są oczywiście najtrudniej dostępne – takich gruntów nie przybywa. Coraz trudniej jest znaleźć nieruchomość położoną bezpośrednio nad samą wodą na której istnieje możliwość zabudowy.

 

Z czego to wynika ?

Przede wszystkim, tak jak już powiedziałem, z małej ilości takich gruntów, ale również restrykcyjnych przepisów prawnych. Wiele terenów wokół mazurskich jezior objętych jest różnymi formami ochrony przyrody, jak np. obszary chronionego krajobrazu, obszary Natura 2000 a to w znacznym stopniu utrudnia uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Niektórym klientom wydaje się, ze „domki za zgłoszenie” można stawiać gdzie się chce, nie bacząc na uwarunkowania środowiskowe – to wcale nie jest jednak takie proste. Można oczywiście złościć się, że występują tego typu ograniczenia, ale z drugiej strony gdyby ich nie było - uwierzcie mi Państwo - nasze kochane Mazury zostałyby zabetonowane…

 

Jak w takim razie znaleźć odpowiednią nieruchomość ?

Sposobów jest wiele. Można przeszukiwać ogłoszenia na znanych portalach takich jak otodom, OLX, morizon itp., przeglądać ogłoszenia pojawiające się na portalach społecznościowych np. grupa „Nieruchomości Szczytno i okolice” na Facebooku, można też próbować samodzielnie nawiązać kontakt z właścicielami działek i złożyć im oferty…

 

To wymaga jednak czasu i doświadczenia, ponieważ zakup działki wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Nie każda działka oznaczona w ogłoszeniu jako „budowlana” jest nią w rzeczywistości. Bardzo często okazuje się również, że działki blisko jeziora tak naprawdę nie mają do niego dostępu, ponieważ drogi wewnętrzne i plaże należą do prywatnych właścicieli i żeby móc korzystać z uroków jeziora trzeba poszukiwać innego dojścia do wody. Często w swojej praktyce spotykam także działki obciążone różnego rodzaju służebnościami, które znacznie utrudniają swobodne korzystanie z nieruchomości.

 

Zachęcam do zapoznania się z ofertą naszego biura dostępną na stronie lubowiecki-nieruchomosci.pl. Tam publikujemy tylko sprawdzone oferty i przed zakupem nieruchomości każdej osobie zainteresowanej zostanie udzielona pełna informacje o jej stanie prawnym. Jeśli nie uda się znaleźć odpowiedniej nieruchomości zapraszam do kontaktu – pomożemy ją znaleźć.

 

A co z osobami, które szukają gotowego domu lub domku letniskowego?

Dla takich osób też coś znajdziemy… Mamy w ofercie zarówno domy całoroczne jak i domki letniskowe.

 

Przejdźmy więc do kwestii, która na pewno ciekawi wiele osób, a mianowicie z jakim wydatkiem trzeba się liczyć planując zakup działki lub domu na Mazurach?

Ceny działek w okolicy jezior oraz lasów zaczynają się już od ok. 40 zł /m2. Oczywiście cena uzależniona jest od odległości od jeziora i jego czystości, uzbrojenia, kształtu działki i wielu innych czynników. Nie bez znaczenia jest też „popularność” danej miejscowości. W znanych miejscowościach, takich jak np. Warchały czy Narty na próżno szukać działek w tej cenie. Nie każdy jednak potrzebuje działki w takim miejscu. Wokół Szczytna jest mnóstwo pięknych terenów i każdy z naszą pomocą znajdzie coś dla siebie. Działki z bezpośrednią linią brzegową czystego jeziora to już zazwyczaj koszt od 150 zł/m2 w górę, a limitu górnego w zasadzie nie ma…

 

Cena domu lub domku letniskowego uzależniona jest od jego wielkości, standardu i stanu technicznego. Myślę, że poszukiwania niewielkiego domku letniskowego można rozpocząć już od ok. 250.000 zł. Dla osób bardziej wymagających mamy także droższe nieruchomości jak np. domek letniskowy w Leleszkach za 570.000 zł, nowoczesny dom letniskowy w Starych Kiejkutach z prywatną linią brzegową za 1.520.000 zł czy całoroczny dom położony w Pasymiu na działce o powierzchni ponad 6523 m2 z własną linią brzegową o długości aż 29 za niecałe 2.000.000 zł.

 

Dla osób, które nie są jeszcze gotowe finansowo na taką inwestycję mamy w ofercie również do wynajęcia domek w Starych Kiejkutach z dostępem do prywatnej plaży, który pomieści aż do 12 osób. Miejsce idealnie nadaje się na odpoczynek, spotkanie rodzinne czy wspólny wypad na mazury dla grupy znajomych.

 

Dziękujemy za rozmowę i cenne wskazówki, aż chce się wyjechać gdzieś na odpoczynek, tym bardziej, że za oknem robi się coraz cieplej…

Dziękuję również za rozmowę.

 


DOM LETNISKOWY W LELESZKACH

lokalizacja: Leleszki
powierzchnia domu: 86,6 m2
powierzchnia działki: 1.999 m2
atuty: duża otwarta przestrzeń, przestronny zadaszony taras, kominek, murowany garaż, 450 m od gminnej plaży
cena: 580.000 złDOM LETNISKOWY Z LINIĄ BRZEGOWĄ

lokalizacja: Stare Kiejkuty
powierzchnia domu: 83,23 m2
powierzchnia działki: ok. 2.000 m2
atuty: widok na jezioro, prywatna plaża z pomostem, nowoczesny styl, gotowy do zamieszkania lub wynajmu
cena: 1.520.000 zł


 

DZIAŁKI W RAŃSKU 400 m od jeziora

lokalizacja: Rańsk
powierzchnia działki: od 1283 m2 do 3487 m2
atuty: niedaleko jeziora, dobry dojazd, atrakcyjna okolica
cena: od 62.000 zł

Więcej ofert na stronie: lubowiecki-nieruchomosci.pl

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama