Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Marek S. skazany na 25 lat więzienia, zabił znajomego. Wyrok nie jest prawomocny [aktualizaja]


Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał dziś na 25 lat więzienia 46-letniego Marka S. Sąd nie miał wątpliwości, że w marcu to on zabił Jerzego K., mieszkańca Korpel. Wyrok nie jest prawomocny.


  • Data:

Przypomnijmy. Służby o tragedii zostały poinformowane 3 marca 2022 roku. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z domów w Korpelach, znalezione zostało ciało mężczyzny. Z relacji osób zgłaszających wynikało również, że 66-latek, właściciel posesji, posiada liczne obrażenia ciała.

 

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali szczycieńscy śledczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, przesłuchali świadków oraz sporządzili stosowną dokumentację. Jeszcze tego samego dnia na terenie Szczytna, kryminalni zatrzymali podejrzanego o tą zbrodnię 46-letniego Marka S.

 

Jerzy K., znajomy Marka S., po przejściu na emeryturę przeprowadził się do Szczytna i tu zaczął budowę domu. Ponieważ sam znał się na fachu, większość prac wykonywał samodzielnie, jednak przy trudniejszych sprawach korzystał z pomocy kolegi – pisał na ten temat Fakt. - Mężczyźni montowali zewnętrzne parapety. Po zakończeniu prac Marek S. pojechał do domu. Sąsiadów jednak niedługo zaniepokoił fakt, że od dwóch dni nie widzą właściciela. Gdy jeden z nich wszedł do domu, zastał makabryczny widok.

 

Drzwi były uchylone, okno otwarte, a Jerzy leżał w kałuży krwi obok łóżka. – Wyglądał strasznie, głowę miał poobijaną i spuchniętą jak balon. Krew była wszędzie, cała twarz była zmasakrowana, ale z domu nic nie zginęło...


Reklama

 

W czwartek, 27 października Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok w tej sprawie. 25 lat więzienia dla Marka S. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

 

Komunikat Sądu Okręgowego w Olsztynie

 

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 27 października 2022 r. skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności Marka S. oskarżonego o brutalne zabójstwo. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Marek S. został oskarżony o dokonanie w dniu 1 marca 2022 r. zabójstwa 66-letniego mężczyzny w domu jednorodzinnym w miejscowości Korpele w gminie Szczytno.

 

Według ustaleń prokuratora, Marek S. przez pewien czas wykonywał prace remontowe w domu u 66-latka. Po ukończeniu prac pokrzywdzony zaprosił oskarżonego do siebie na spotkanie i razem spożywali alkohol. W trakcie tego spotkania Marek S. zaatakował 66-latka, przewrócił go na podłogę, a następnie zadał mu szereg uderzeń rękami i nogami w klatkę piersiową i głowę. Pokrzywdzony doznał bardzo rozległych obrażeń ciała i zmarł.

 

Marek S. w trakcie procesu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie nie przyznał się do zabójstwa 66-latka, zasłaniając się niepamięcią po wypiciu dużej ilości alkoholu.

Reklama

 

Wyrok w tej sprawie zapadł w dniu 27 października 2022 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Marka S. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go za to na karę 25 lat pozbawienia wolności. Ponadto, Sąd orzekł od oskarżonego na rzecz członka rodziny pokrzywdzonego zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w wysokości 120 tys. zł.

 

Sąd Okręgowy podając ustne motywy wyroku wskazał, że Marek S. będąc pod wpływem alkoholu zabił 66-letniego mężczyznę z błahego powodu. Przy czym dokonał tej zbrodni w niezwykle brutalny sposób, o czym świadczy bardzo duża siła i intensywność ciosów zadanych pokrzywdzonemu. Oskarżony nie dał pokrzywdzonemu żadnych szans na przeżycie.

Na wymiar kary miał wpływ również fakt, że Marek S. w przeszłości był karany za inne poważne przestępstwo.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie

Adam Barczak

Rzecznik Prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie

Olsztyn, dnia 28 października 2022 r.Komentarze do artykułu

Lokator

Szkoda tylko, że pełna forma aurtykulu dostępna jest tylko w wersji papierowej.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama