Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

„Maniek” uroczyście przekazany druhom z Pasymia (zdjęcia)


O takim gwiazdkowym prezencie marzy niejedna jednostka OSP. Druhowie z Pasymia otrzymali właśnie nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakończyła się też modernizacja ich remizy. Nowe auto kosztowało ponad 1,2 mln zł. Uroczyście przekazano je druhom w poniedziałek, 19 grudnia.W Pasymiu jest około 65 strażaków ochotników. Czynny zespół, gotowy do wyjazdów, liczy około 25 osób. Druhowie z Pasymia wyjeżdżają średnio 120 zdarzeń rocznie. Do piątku mieli już na koncie 115 wyjazdów.

 

- Są to wypadki, pożary, zagrożenia miejscowe. Do tej pory nie dysponowaliśmy ciężkim wozem, który miałby odpowiednią ilość wody, zapewniającą prowadzenie działań do czasu przyjazdu innych jednostek. Ten wóz to zapewnia – powiedział Radiu Olsztyn Tomasz Błaszczak, prezes OSP w Pasymiu.

 


Reklama

Nowe auto strażacy nazwali pieszczotliwie „Maniek”.

 

- To samochód, który pomieści 5 tys. litrów wody. Ma autopompę i napęd 4×4 – dodał Marcin Skowroński, naczelnik jednostki OSP w Pasymiu.

 

W ocenie obecnego na uroczystości nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego, Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, nowe samochody dla ochotników to priorytetowe zakupy.

 

Reklama

– W tym roku takich samochodów przekazaliśmy bardzo dużo, kilka uroczystości jeszcze przed nami. Finansowanie z budżetu państwa jest duże. W tym roku to prawie 12 mln zł dla Ochotniczych Straży Pożarnych – mówił nadbryg. Komoszyński.

 

W piątek, 19 grudnia oficjalnie do użytku oddana została także zmodernizowana remiza w Pasymiu. Obiekt przeszedł kompleksowy remont, w tym wymianę całego dachu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama