Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

MammoMisja w Gminie Szczytno – profilaktyka w wygodnym wydaniu!


Ul. Łomżyńska 3 w Szczytnie na jeden dzień zamieniła się w centrum zdrowia dla kobiet. Obok Urzędu Gminy, stanął mamamobus – mobilna klinika, która rozstawiając swój ekwipunek, oferuje bezpłatne badania mammograficzne. Dziś z badania mogą skorzystać wyłącznie już umówione wcześniej panie.„Zrób to dla siebie, kobieto!” – tym hasłem mogłyby powitać każdą odwiedzającą przesympatyczne radiolożki w mamamobusie, który w środę, 3 kwietnia, zagościł na ulicy Łomżyńskiej 3 w Szczytnie. To nie lada gratka dla tych pań, które na co dzień biegają między obowiązkami, a znalezienie czasu na wizytę u lekarza graniczy z cudem.


Reklama

 

- Ja już się przebadałam i nie ma na co czekać - mówi z przekonaniem Ewa Zawrótna, wicewójt gminy, która nie tylko skorzystała z badania, ale też stała się ambasadorką akcji. Profilaktyka jest jak zapięte pasy w samochodzie – nie zawsze potrzebne, ale w razie czego ratują życie – dodaje.

 

W mamamobusie, który jest częścią Programu Profilaktyki Raka Piersi, przy finansowym wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Panie w wieku 45-74 lata mogą bez stresu, bez kosztów, ale z pełną troską o własne zdrowie, poddać się badaniu. Dziś, od 9 do 16, radiologii nie zabraknie.

Reklama

 

I jeśli dzisiejszy dzień jest za bardzo wypełniony, to nie martw się – mamamobus wraca 26 czerwca. Ale, drogie Panie, zapisy już trwają! Więc zamiast przeglądać ciągle ten sam kanał w TV, lepiej „zapisz się i żyj spokojnie”. Bo jak wiadomo – lepszy własny wybór niż narzucony los.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama