Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Małżeństwo próbowało odebrać sobie życie. Czy zmusiła ich do tego bieda?


70-letnia kobieta i jej o 4 lata starszy mąż próbowali popełnić samobójstwo. Oboje trafili do szpitala. Na szczęście ich stan jest stabilny. Niewykluczone, że była to próba tak zwanego samobójstwa rozszerzonego. Co sprawiło, że starsze małżeństwo podjęło aż tak dramatyczny krok? Sąsiedzi małżeństwa mówią wprost: - Bieda. Nie mieli z czego żyć. Sprawę będzie wyjaśniać szczycieńska prokuratura.Służby o tym dramacie zostały powiadomiono w środę, 8 lutego około godziny 6 rano. Z naszych ustaleń wynika, że małżeństwo do rury wydechowej swojego samochodu podłączyło inną rurę, którą doprowadzili spaliny do wnętrza samochodu. Potem wsiedli do niego, zakręcili szyby i załączyli silnik. Chcieli razem umrzeć...

 

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika jednak, że kobieta rozmyśliła się i wysiadła z auta. Ktoś przypadkowy zaniepokoił się tym, co zobaczył i wezwał służby. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci i to oni wyciągnęli z auta mężczyznę. Chwilę później pojawili się ratownicy medyczni ze Szczytna. Rozpoczęła się walka o życie 74-latka. Udało się przywrócić mu czynności życiowe.

 

- Po przebadaniu zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala w Szczytnie. Do dalszej obserwacji i diagnostyki. Tyle mogę powiedzieć – mówi Grzegorz Achremczyk, szef szczycieńskiego pogotowia ratunkowego.

 

Małżeństwo na terenie gminy Jedwabno mieszkało od wielu lat. Sprowadzili się tam z Warszawy. Napieraj zajmowali dom, potem go stracili i przenieśli się do przyczepy holenderskiej.


Reklama

 

- Popadali w coraz większą biedę, mówiło się na wsi, że mieli sporo problemów finansowych – mówi nam jeden z mieszkańców Burdąga. - Mężczyzna był swego czasu znakomitym jubilerem – dodaje nasz rozmówca.

 

- Pana Jacka znam od wielu lat, bo często bywał na naszej giełdzie staroci w Olszynach – mówi Zygmunt Rząp, mieszkaniec Olszyn, radny powiatowy i twórca giełdy staroci. - Robił piękne rzeczy. Aż trudno mi uwierzyć w to, co się stało. Rozmawiałem z nim chyba w poniedziałek. Mówił coś o problemach z działką, że chyba będzie musiał opuścić ten teren albo czeka go eksmisja. Smutna historia. Bo to naprawdę dobry człowiek, ale chyba nie mógł poradzić sobie w tym nowoczesnym świecie...

 

Prokuratura na razie nie chce komentować sprawy.

 

- Czekamy na materiały od policji i ze szpitala – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie. - Będziemy wyjaśniać tę sprawę.

 

Mieszkańcy Burdąga są w szoku i mówią wprost:

Reklama

 

- Bieda, bieda i jeszcze raz bieda, to zmusiło tych ludzi do tak dramatycznego kroku. Nikt im nie chciał pomóc. To, że ktoś ma jakieś długi nie powinno oznaczać, że nie stać go na jedzenie, czy zwykłe życie. Państwo zapomniało to tych ludziach. Co mieli zrobić? Strasznie smutna historia. Aż chce się płakać. Może teraz ktoś usłyszy ich wołanie o pomoc. I oby ktoś pomógł tym ludziom. Bo każdy zasługuje na godną starość, bez względu na to, jak wyglądało jego życie, gdy był młody – mówi mieszkanka Burdąga.

 


APLA

Według danych WHO z 2019 roku Polska zajmowała 4. miejsce w UE pod względem liczby samobójstw. W 2020 roku odnotowano w Polsce 12013 prób samobójczych (4553 zakończone śmiercią), w 2021 – 12647 (5201 zgonów). Statystyka mówi o tym, że najczęściej takie próby podejmują osoby w wieku 35-39 lat, mężczyźni sześciokrotnie częściej niż kobiety. Z roku na rok przybywa też osób w wieku podeszłym, które podejmują taki desperacki krok.


Fot. Zadęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Ania

Tym małżonkom życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!! I otrzymania skutecznego wsparcia!!!

aron

\" Zdzysk \" , tu nawet śmieszna kwota jest zasiłku pogrzebowego.

Zdzysk

W POLSCE JEST TAK , JAK BLISKO TRAGEDI WÓWCZAS TRZEBA POMÓC LECZ WCZEŚNIEJ NIKTTEGO NIE WIDZI I O TYM NIE MÓWI DO OSÓB ZA TO ODPOWIEDZIALNYCH ŻE JEST TRAGEDIA URZĘDY ZAWSZE MÓWIĄ ŻE ONI O TYM NIEWIEDZIAŁY - TRAGEDIA TO SŁOWO ZE URZĘDNIK SIĘ ODWRACA BO TO GO NIE OBCHODZI PO CO DODATKOWA PRACA , ALE TO DO NIEGO NALEŻY

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama