Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Maltretowany 3-miesięczny Jakub wciąż w szpitalu, ma już rodzinę zastępczą


Śledczy wciąż próbują ustalić, kto skatował 3-miesięcznego Jakuba ze Szczytna. Jego rodzice: 22-letnia matka i 25-letni ojciec siedzą w areszcie. Chłopiec wciąż przebywa w szpitalu w Olsztynie. Śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Swoje postępowanie prowadzi też Sąd Rodzinny w Szczytnie. Oto kolejne fakty tej bulwersującej sprawy.Czytelnicy „Tygodnika Szczytno” wciąż pytają o stan zdrowia Jakuba oraz czy mogą mu jakoś pomóc.

 

- Może warto byłby zorganizować jakąś zbiórkę na jego rzecz – przekonuje nas pani Elżbieta, która zadzwoniła do redakcji w poniedziałek. - Dlaczego nie piszecie o stanie zdrowia tego chłopca, co teraz się z nim dzieje – dopytywała. - Sprawa jest na tyle bulwersująca, że powinno być jak najwięcej informacji na ten temat – przekonywała. - Aby nie rodziły się plotki i przekłamania.

 

Opinie i pytania naszych czytelników przekazaliśmy prokuratorowi Krzysztofowi Stodolnemu, rzecznikowi Prokuratury Okręgowej w Olsztynie oraz sędzi Marcie Banaś-Grabek, rzeczniczce prasowej do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

- Stan zdrowia małoletniego dziecka ulega ciągłej poprawie, tyle mogę na temat powiedzieć – mówi prokurator Stodolny. - Wciąż trwają czynności, które mają nam pozwolić w ustaleniu tego, co się dokładnie wydarzyło, jak powstały te potworne obrażenia na ciele dziecka oraz kto je spowodował.


Reklama

 

Z naszych informacji wynika, że rodzice dziecka zostali przebadani wariografem. Będą poddani też obserwacji psychologicznej i psychiatrycznej.

 

Oddzielne postępowanie toczy się przed Sądem Rejonowym Wydział Rodzinny i Nieletnich w Szczytnie.

 

- Dla małoletniego została ustanowiona zawodowa rodzina zastępcza – informuje „Tygodnik Szczytno” sędzia Marta Banaś-Grabek, rzecznik prasowy do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Został ustanowiony również kurator celem reprezentowania interesów małoletniego, jako pokrzywdzonego w postępowaniu karnym. Sąd nie jest informowany na bieżąco o stanie zdrowia dziecka – dodaje pani rzecznik. - Brat chłopca został umieszczony w rodzinie zastępczej spokrewnionej – dodaje.

 

Przypomnijmy. Sprawa została ujawniona w czwartek, 27 czerwca, kiedy to wieczorem nieprzytomne niemowlę do Nocnej Pomocy Lekarskiej w Szczytnie przyniosła matka. Dziecko nie reagowało na bodźce, miało opadnięte oczka oraz drgawki. Matka chłopca nie była w stanie sensownie wytłumaczyć, co się stało. Miała jedynie powiedzieć lekarzowi, że skądś przyszła i zastała dziecko w takim stanie.

Reklama

 

Lekarz od razu skierował je na oddział pediatryczny naszego szpitala. Tam udzielono mu pierwszej pomocy i zabezpieczono miejsce na SOR w Olsztynie.

 

W czwartek, 30 czerwca, 22-latka i 25-latek ze Szczytna (oboje pochodzą z gminy Dźwierzuty), którzy podejrzani są o skatowanie swojego 3-miesięcznego dziecka doprowadzeni zostali do Sądu Rejonowego w Szczytnie. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Oboje najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

 

Dzień wcześniej, w środę rodzice usłyszeli prokuratorskie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowanie zabójstwa.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama