Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Maltretowany 3-miesięczny Jakub wciąż w szpitalu, ma już rodzinę zastępczą


Śledczy wciąż próbują ustalić, kto skatował 3-miesięcznego Jakuba ze Szczytna. Jego rodzice: 22-letnia matka i 25-letni ojciec siedzą w areszcie. Chłopiec wciąż przebywa w szpitalu w Olsztynie. Śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Swoje postępowanie prowadzi też Sąd Rodzinny w Szczytnie. Oto kolejne fakty tej bulwersującej sprawy.


  • Data:

Czytelnicy „Tygodnika Szczytno” wciąż pytają o stan zdrowia Jakuba oraz czy mogą mu jakoś pomóc.

 

- Może warto byłby zorganizować jakąś zbiórkę na jego rzecz – przekonuje nas pani Elżbieta, która zadzwoniła do redakcji w poniedziałek. - Dlaczego nie piszecie o stanie zdrowia tego chłopca, co teraz się z nim dzieje – dopytywała. - Sprawa jest na tyle bulwersująca, że powinno być jak najwięcej informacji na ten temat – przekonywała. - Aby nie rodziły się plotki i przekłamania.

 

Opinie i pytania naszych czytelników przekazaliśmy prokuratorowi Krzysztofowi Stodolnemu, rzecznikowi Prokuratury Okręgowej w Olsztynie oraz sędzi Marcie Banaś-Grabek, rzeczniczce prasowej do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

- Stan zdrowia małoletniego dziecka ulega ciągłej poprawie, tyle mogę na temat powiedzieć – mówi prokurator Stodolny. - Wciąż trwają czynności, które mają nam pozwolić w ustaleniu tego, co się dokładnie wydarzyło, jak powstały te potworne obrażenia na ciele dziecka oraz kto je spowodował.


Reklama

 

Z naszych informacji wynika, że rodzice dziecka zostali przebadani wariografem. Będą poddani też obserwacji psychologicznej i psychiatrycznej.

 

Oddzielne postępowanie toczy się przed Sądem Rejonowym Wydział Rodzinny i Nieletnich w Szczytnie.

 

- Dla małoletniego została ustanowiona zawodowa rodzina zastępcza – informuje „Tygodnik Szczytno” sędzia Marta Banaś-Grabek, rzecznik prasowy do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Został ustanowiony również kurator celem reprezentowania interesów małoletniego, jako pokrzywdzonego w postępowaniu karnym. Sąd nie jest informowany na bieżąco o stanie zdrowia dziecka – dodaje pani rzecznik. - Brat chłopca został umieszczony w rodzinie zastępczej spokrewnionej – dodaje.

 

Przypomnijmy. Sprawa została ujawniona w czwartek, 27 czerwca, kiedy to wieczorem nieprzytomne niemowlę do Nocnej Pomocy Lekarskiej w Szczytnie przyniosła matka. Dziecko nie reagowało na bodźce, miało opadnięte oczka oraz drgawki. Matka chłopca nie była w stanie sensownie wytłumaczyć, co się stało. Miała jedynie powiedzieć lekarzowi, że skądś przyszła i zastała dziecko w takim stanie.

Reklama

 

Lekarz od razu skierował je na oddział pediatryczny naszego szpitala. Tam udzielono mu pierwszej pomocy i zabezpieczono miejsce na SOR w Olsztynie.

 

W czwartek, 30 czerwca, 22-latka i 25-latek ze Szczytna (oboje pochodzą z gminy Dźwierzuty), którzy podejrzani są o skatowanie swojego 3-miesięcznego dziecka doprowadzeni zostali do Sądu Rejonowego w Szczytnie. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Oboje najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

 

Dzień wcześniej, w środę rodzice usłyszeli prokuratorskie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowanie zabójstwa.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama