Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Maja Skwiot i Kacper Czyżman wyboksowali złoto w Gdyni

Pięściarze klubu Gwardii Szczytno gościli w Gdyni, gdzie walczyli w międzynarodowym turnieju bokserskim, X Memoriale im. Brunona Bendiga. Szczycieńscy reprezentanci zmierzyli się z zawodnikami z Polski i z zagranicy, osiągając przy tym świetne wyniki.

• Data:

Ze złotym medalem z Gdyni wróciła Maja Skwiot, która zajęła pierwsze miejsce. Maja wygrała finał na punkty z wynikiem 3:0.

Na tym samym stopniu podium stanął Kacper Czyżman, który również zwyciężył na punkty. Ze srebrem turniej zakończył Kordian Cichowski, który przegrał potyczkę przeciwko Jakubowi Pleszewiczowi ze Starogardu Gdańskiego.

Drugie miejsce zajął również Karol Lisiewicz, który w finale nieznacznie przegrał 2:1 z Jakubem Sumiłą z CKB Ciechanów. Walkę półfinałową wygrywał na punkty - 3:0. Obok nich stanął Marcel Bogdański, który przegrał na punkty z brązowym medalistą Mistrzostw Europy 2022 oraz mistrzem Czech – Tomasem Glovcikiem.

- Podsumowując występ naszych zawodników: walki były bardzo wyrównane, a turniej międzynarodowy był bardzo dobrze obsadzony - komentuje trener bokserskiej sekcji Gwardii Szczytno Marcin Bogdański. - W Gdyni pojawili się utytułowani zawodnicy z Czech, a także Ukrainy - mistrzowie kraju oraz Europy.

Poza turniejem zawodnicy stoczyli sparingi. Szczególnie wyróżnili się Kordian Cichowski oraz Marcel Bogdański, który stoczył bój z podwójnym mistrzem Europy Ukraińcem Ivanem Bezuhlyjem.

- Turniej w Trójmieście był kolejnym przystankiem do dalszych startów przeciwko najlepszym bokserom. Starcia z nimi dają możliwość rozwoju i realnego spojrzenia, na jakim etapie wyszkolenia jesteśmy jako „Gwardziści” – powiedział Bogdański.