Wtorek, 30 Kwiecień
Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana -

Maciej Wojciechowski złotym medalistą Mistrzostw Europy Masters

Szczycieński biegacz został medalistą ogólnopolskiego cyklu City Trail oraz złotym medalistą Mistrzostw Europy Masters. Wysokie miejsca zajął również podczas Odlotowej Piątki na lotnisku w Szymanach.

Podinsp. Maciej Wojciechowski reprezentujący Akademię Policji w Szczytnie wziął udział w XIV Mistrzostwach Europy Masters w lekkiej atletyce i znalazł się na podium. Wspólnie z drużyną znalazł się na pierwszym miejscu, a indywidualnie był ósmy.

Mistrzostwa Europy Masters w lekkiej atletyce w tym roku odbywały się na stadionie. Organizowane są od 1978 roku co dwa lata, naprzemiennie z mistrzostwami halowymi.

Maciej Wojciechowski wystartował w 14. Mistrzostwach Europy Masters na dystansie 8 km w biegu przełajowym prowadzącym przez dukty leśne Torunia.

– Złoty medal drużynowo Mistrzostw Europy Masters w biegu przełajowym, gdy 50. na karku, to jest dla mnie niewiarygodne – przyznaje Wojciechowski. – Słuchanie Mazurka Dąbrowskiego na tak dużej imprezie to niesamowite przeżycie.

Przygotowania do najważniejszych zawodów sezonu poprzedził cykl startów, m.in. udział i pierwsze miejsce w ogólnopolskim cyklu City Trail, gdzie Maciej wygrał kolejny rok z rzędu w swojej kategorii wiekowej.

Dodatkowym przystankiem była Odlotowa Piątka na lotnisku w Szymanach. Wojciechowski zajął piąte miejsce w kategorii open i pierwsze w klasyfikacji M50.