Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Maciej Wojciechowski złotym medalistą Mistrzostw Europy Masters


Szczycieński biegacz został medalistą ogólnopolskiego cyklu City Trail oraz złotym medalistą Mistrzostw Europy Masters. Wysokie miejsca zajął również podczas Odlotowej Piątki na lotnisku w Szymanach.Podinsp. Maciej Wojciechowski reprezentujący Akademię Policji w Szczytnie wziął udział w XIV Mistrzostwach Europy Masters w lekkiej atletyce i znalazł się na podium. Wspólnie z drużyną znalazł się na pierwszym miejscu, a indywidualnie był ósmy.

 

Mistrzostwa Europy Masters w lekkiej atletyce w tym roku odbywały się na stadionie. Organizowane są od 1978 roku co dwa lata, naprzemiennie z mistrzostwami halowymi.

 


Reklama

Maciej Wojciechowski wystartował w 14. Mistrzostwach Europy Masters na dystansie 8 km w biegu przełajowym prowadzącym przez dukty leśne Torunia.

 

– Złoty medal drużynowo Mistrzostw Europy Masters w biegu przełajowym, gdy 50. na karku, to jest dla mnie niewiarygodne – przyznaje Wojciechowski. – Słuchanie Mazurka Dąbrowskiego na tak dużej imprezie to niesamowite przeżycie.

 

Reklama

Przygotowania do najważniejszych zawodów sezonu poprzedził cykl startów, m.in. udział i pierwsze miejsce w ogólnopolskim cyklu City Trail, gdzie Maciej wygrał kolejny rok z rzędu w swojej kategorii wiekowej.

 

Dodatkowym przystankiem była Odlotowa Piątka na lotnisku w Szymanach. Wojciechowski zajął piąte miejsce w kategorii open i pierwsze w klasyfikacji M50.

 Komentarze do artykułu

Pif paf

\"profesjonalnych\" ma szkółka instruktorów

Lochy

Super broną się posługuje...

Trinity

Dobrze, że strzelania nie było

Wiesław Mądrzejowski

Gratulacje! Podziwiam panie Macieju!

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama