Środa, 8 Maj
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława -

Maciej Wojciechowski – czołowy komandos

W sobotę, 22 stycznia, w Słupsku, odbył się 8. Ćwierćmaraton Komandosa, czyli bieg będący pierwszą częścią i zarazem odsłoną Wielkiego Szlema Komandosa. Uczestnicy startujący w pełnym umundurowaniu i z ważącymi 10 kg plecakami zmierzyli się z trasą mającą 10,55 km długości. Pierwszy na metę dobiegł Artur Pelo z 7. Brygady Obrony Wybrzeża, ale bardzo dobre wyniki uzyskał też team policyjny.

• Data:

W skład zespołu wchodzili: podinsp. Maciej Wojciechowski (Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie), mł. asp. Arkadiusz Połeć (Szkoła Policji w Słupsku) oraz asp. Wojciech Niedziółka (Centrum Szkolenia Policji w Legionowie). Na bardzo trudnej trasie i w bardzo wyrównanej stawce przedstawicieli wszystkich polskich formacji mundurowych policjanci wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, ulegając jedynie gospodarzom czyli reprezentacji 7. Brygady Obrony Wybrzeża.

Nie zabrakło też sukcesów indywidualnych. 3. miejsce indywidualnie w klasyfikacji OPEN oraz 2. miejsce w klasyfikacji wiekowej M 18-35 lat zajął mł. asp. Arkadiusz Połeć reprezentujący Szkołę Policji w Słupsku. Natomiast szczytnianin – Maciej Wojciechowski "wybiegał" 4 miejsce w klasyfikacji OPEN oraz 1. miejsce w kategorii wiekowej M 45+.

Dla Macieja Wojciechowskiego to kolejny sukces w tej ekstremalnej konkurencji. W roku ubiegłym również wywalczył 1. miejsce w klasyfikacji M45 oraz wspólnie z kolegami ze słupskiej Szkoły Policji zdobył 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej.