Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Maciej Wojciechowski, 30 lat biegania i ciągle na podium


Za nami finał kampanii „Dobro Oddaje” organizowanej przez fundację „Przyszłość dla dzieci”, w ramach którego odbył się VIII Charytatywny Bieg o Złotą Monetę. Na najwyższym stopniu podium Biegu Głównego uplasował się podinsp. Maciej Wojciechowski z Akademii Policji w Szczytnie.Fundacja „Przyszłość dla dzieci” działa od 22 lat, otaczając opieką 515 podopiecznych z regionu Warmii i Mazur, zmagających się z różnymi schorzeniami.

 

Kampania „Dobro Oddaje” ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. W ramach VIII Charytatywnego Biegu o Złotą Monetę, uczestnicy mogli liczyć na liczne atrakcje, w tym licytacje na cele dobroczynne i zabawy dla najmłodszych.

 


Reklama

Zawody składały się z sześciu biegów, podzielonych według wieku uczestników i dystansów. W Biegu Głównym na 5 km, podinsp. Maciej Wojciechowski z Akademii Policji w Szczytnie, zdobył 1. miejsce, pokonując dystans w niespełna 18 minut.

Reklama

 

– Staram się wesprzeć fundacje, które pomagają dzieciom. Robię to zawsze. Nieskromnie powiem, że 30 lat biegania pomogło mi pokonać ten dystans w miarę komfortowo. Trasa była malownicza. Lepszą atmosferę i organizację trudno znaleźć gdziekolwiek – mówił podinsp. Maciej Wojciechowski  po zakończonym biegu.

 

Według danych organizatora, w zawodach wzięło udział łącznie 430 zawodników, z czego 212 wystartowało w Biegu Głównym.

źródło tekst i foto: https://akademiapolicji.edu.pl/Komentarze do artykułu

Zły Porucznik

Jest to również wyśmienity strzelec

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama