Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Lotnisko w Szymanach odnotowało rekordowy maj - wzrost ruchu pasażerskiego o 13,6%


Lotnisko w Szymanach zanotowało właśnie najlepszy maj w historii swojej działalności. Odprawiono 13623 pasażerów. W porównaniu do maja ubiegłego roku to wzrost pasażerów o 13,6 procent (było 11987).


  • Data:

Statystyki pokazują sukcesywną odbudowę ruchu pasażerskiego po pandemii Covid-19 i zapowiadają udany sezon wakacyjny. Letni rozkład lotów lotniska w Szymanach obejmuje rejsowe połączenia z/do:

• Krakowa realizowane przez LOT w poniedziałki i piątki

• Krakowa realizowane przez Ryanair we wtorki, czwartki i niedziele

• Wrocław realizowany przez Ryanair w czwartki i niedziele

• Dortmund realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty

• Londyn Stansted realizowany przez Ryanair w poniedziałki i piątki


Reklama

• Londyn Luton realizowany przez Wizz Air we wtorki i soboty

Reklama

a także tegoroczną nowość – połączenie czarterowe do tureckiej Antalyi realizowane przez

touroperatora – Itaka w środy od 21 czerwca do 20 września br.

 

Dokładny rozkład lotów dostępny jest na stronie www.mazuryairport.pl

 

- Majowy wynik to dobry start sezonu letniego. To także potwierdzenie, że wielu mieszkańców naszego regionu, ale również turystów odwiedzających go, wybiera wygodną i szybką opcję podróży lotniczej z/na Warmię i Mazury. Mamy nadzieję, że tendencja ta utrzyma się a wakacyjne loty czarterowe dodatkowo napędzą ruch na naszym lotnisku - mówi Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

 

Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów podróżujących przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury tego lata jest darmowy transfer autobusowy pomiędzy Szczytnem a lotniskiem, który umożliwia podróżnym przesiadkę np. na pociąg z/do Olsztyna i Ełku.Komentarze do artykułu

Karol

Obślizły Wiktor nic nie wytłumaczy, gdyż jest uległy wobec Oli.

widz

aha...panie Marianie, lotnisko w Szymanach tak się gwałtownie rozwijało, że przed przejęciem go przez Olsztyn, było na skraju bankructwa. Jak już właściwe osoby napchają sobie portfele, znowu będzie lament, że lotnisko plajtuje.

Marian

Możecie sobie kpić i narzekać a lotnisko ciągle się rozwija i ma przed sobą przyszłość. W przeciwieństwie do Radomia czy mitycznego CPK.

Beata

Może Pani Kalinowska potrafi to wyjaśnić ?

Dariusz

Czy prezes lotniska może wytłumaczyć jakim cudem tyłu radnych miejskich pracuje w porcie lotniczym, bez doświadczenia, bez wykształcenia, bez predyspozycji a na bardzo intratnych stanowiskach?

Tomasz

Wielki sukces lotniska w szymanach, które miesięcznie odprawia tyle pasażerów co Modlin w dwa dni.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama